Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neşteri vuracağız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, son haftalardaki kötü gidişe <ı>‘‘dur’’ demek için devre arasında takımda operasyon yapacaklarını belirterek, <ı>‘‘Yönetim olarak uyuyor zannetmesinler. Herkes haddini bilecek’’ dedi

Operasyon hazırlığı

CNN Türk'te yayınlan ve CNN Türk Spor Müdürü İhsan Topaloğlu'nun Futbol Zirvesi programına yorumcu Fiorentina Teknik Direktörü Fatih Terim ile katılan Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, devre arası takımda operasyon yapacaklarını söyledi. Bilgili, ‘‘Neşter bizim elimizde ve neşteri vuracağız’’ dedi.

Devre arasını bekleniyor

Bilgili şunları söyledi: ‘‘Taraftardan takıma güvenmeli. Gerçek anlamda bir transfere ihtiyaç yok. Çok iyi bir kadromuz var. Önemli olan bunu doğru kullanabilmek. Başarı için takıma destek verilmeli. Yönetim olarak uyuyor zannetmesinler. Gerekli değişiklik devre arasında yapılacak.

Sorumluluklar bilinmeli

Herkes haddini bilecek. Futbolcularımız maddi anlamdaki profesyonelliği manevi olarak da göstermeli. Herkes sorumlulugunu bilirse, Beşiktaş 2. yarıda çok farklı bir şekilde gelecek. Takımda bir takım teknik sıkıntılar var. Yeni bir kadroyuz. Uyum ve takım olmak zaman alıyor.

Sorun psikolojik

Son 3 maçtaki negatif sonuçların sebebi yüzde 30 kondisyonsa, o kadarı da psikolojik. Gerekli tadilatları devre arasında yapacağız.’’ Scala'nın Türkiye'ye alışmasının zaman aldığını ve dil probleminin önemli bir handikap olduğuna dikkat çeken Bilgili, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bilgili, ‘Hocamız sıkıntıların farkında ve nasıl çözüleceğini de biliyor. Takımda aile havası yok. Futbolcuların manevi desteğe, babaya olduğu kadar bir ağabeye de ihtiyaçları var. Şu andaki sıkıntı bu’ dedi.


Aile havası yok


‘‘Scala iyi bir hoca. İtalyadaki arkadaşlar hep Scala'yı bizim Terim'imimiz olarak kabul ediyorlar. ‘Biz de Terim'imizi size gönderdik' diyorlar. Babacan tavırı var, futbolculara baba gibi yaklaşan bir hoca. Hocamız bütün sıkıntıların farkında nasıl çözüleceğini iyi biliyor. Takımda aile havası yok. Pırıl pırıl bir kadroya sahibiz ama yönlendirilmeye ihtiyaçları var.

Baba var ağabey lazım


Futbolcuların manevi desteğe ihtiyaçları var. Babaya ihtiyaçları var ama bir ağabeye de ihtiyaçları var. Futbolcuların ve yöneticilerin kalbine dokunabilecek biri gerekli. Bunu yapabilecek teknik direktör ve kaptan olabilir. Mehmet bunu yapıyor ama bariz şekilde bir sıkıntı olduğu da gözleniyor. Şu andaki sıkıntı bu.’’


Kötü niyetli kişiler


Son dönemde 5-10 kişilik bir grup taraftarın kasıtlı olarak futbolculara ve teknik heyete küfür ettiğini belirten Bilgili, ‘‘1-2 kötü niyetli kişi var, bunları tesbit ettik. Gerekli tedbiri alacağız’’ dedi.Şirketleşme kararıyla Beşiktaş tarihinin değiştiğini dile getiren Bilgili şunları söyledi:


Futbol akademisi


‘‘ Mart ayında şirketleşmeyi gerçekleştireceğiz. Gelirin yüzde 30'u yani 24 milyon dolardan fazlası transfere harcanacak. 26 milyon dolarlık borç kapanacak. Geri kalan tesisleşme ve altyapıya harcanacak. İdealimiz futbol akademisini kurmak. Şirketleşme kulübü ayakta tutacak.’’


Scala’ya destek

Terim de Scala'nın sorunun farkında olduğunu ve halledeceğine inandığına değinerek şu görüşleri dile getirdi: ‘‘15-20 puanlık fark oluşmuş gibi eleştiri yapılıyor. Benim dönemimde G.Saray'ın gerilerden gelip şampiyon olmuştu. Kaybedilmiş bir şey yok. Beşiktaş çok şey yapabileceğini göstermiştir. Scala ve ekibine güvenmek gereklidir.


Sistemimiz oturdu


Fiorentina'yı da değerlendiren Terim, ‘‘İyi gidiyoruz. Futbolumuzun gelişmesi ve sistemimizin oturması sevindirici. Udinese maçı önümüze daha rahat bakmamızı sağlayacak bir galibiyet. Bu hafta da kazanırsak daha da iyi olacak üste basamaklara çıkacağız’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz