« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neslihan engel tanımadı

Engelli masa tenisçimiz Hırvatistan’da Avrupa Şampiyonu oldu.

SPLIT / DHA
SON GÜNCELLEME

Neslihan Kavas, Hırvatistan Split'te düzenlenen Bedensel Engelliler Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanırken, masa tenisinde 2 sporcumuz daha Londra vizesi aldı.

Bedensel engelli sporcumuz Neslihan Kavas’dan büyük başarı. Masa tenisi branşında yarışan engelli sporcumuz Neslihan Kavas, rakiplerini bir bir mağlup ederek Avrupa’nın en büyüğü oldu.

Aynı zamanda milli takım kaptanı olan Neslihan Kavas, grup maçlarını başarıyla geçtikten sonra yarı finalde Fransız rakibini mağlup ederek final oynama hakkı kazandı. Finalde de Rus rakibini 3-1’le geçen Neslihan Kavas, Avrupa şampiyonu olarak altın madalyayı boynuna geçirdi.

Daha önce 2012 Londra Paralimpik Oyunları için vize almayı başaran Neslihan Kavas, 2008 Pekin Paralimpik Oyunları’nda bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

KÜBRA VE ÜMRAN LONDRA YOLCUSU

Aynı şampiyonada tekerlekli sandalye kategorisinde mücadele eden Kübra Öcsoy ve Ümran Ertiş, Avrupa 2’ncisi olarak 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na vize almayı başardı.

ABDULLAH AVRUPA 3’NCÜSÜ

Hırvatistan’tdaki şampiyonada Abdullah Öztürk de, Slovak rakibini 3-2 mağlup ederek bronz madalya kazandı. Şampiyona, 28 Ekim’de oynanacak takım final müsabakalarıyla sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler