« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neslihan Eczacıbaşı’nda

Turuncu beyazlılar, F.Bahçe Acıbadem’in de listesindeki milli oyuncuyu renklerine bağladı. G.Saraylı Elif’i de transfer etti.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

VOLEYBOLDA yılın transfer bombası erken patladı... Eczacıbaşı Zentiva, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un Dünya Sayı Kraliçesi smaçörü Neslihan Demir Darnel ile anlaştı. İspanya’nın Tenerife takımında oynadığından bu yana 3 yıldır milli oyuncunun peşine düşen Eczacıbaşı Zentiva sonunda bu transferi gerçekleştirdi. Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’da başarılı bir grafik çizen yıldız oyuncuya kulübünün yanı sıra Fenerbahçe Acıbadem ile G.Saray da talip olmuştu.
Gamova’nın alternatifi
Sarı lacivertliler, henüz transfer sorununu çözemeyen Ekaterina Gamova’nın yerine düşündüğü Neslihan’ın transferinde Eczacıbaşı Zentiva çabuk davrandı. 2009-2010 sezonunda tarihinin  en kötü günlerini yaşayan ve yeni sezona şampiyonluk parolası ile girmeyi hedefleyen Eczacıbaşı Zentiva, Fenerbahçe Acıbadem ve Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile mücadele edecek efsane kadroyu kurmak için ilk önce Neslihan’ı kadrolarına dahil etmekle başladı.
2 imza daha
Eczacıbaşı Zentiva yılın transferini ve aldığı ücreti gizli tutarken, pasör sorununu G.Saraylı Elif Ağca ile çözümledi. Turuncu beyazlılar, iç transferde Avrupa’nın ünlü smaçörlerinden Küba asıllı İtalyan Mirka  Francia Vasconcelos ile sözleşme yeniledi. Eczacıbaşı Zentiva bir smaçör daha alarak yabancı oyuncu transferini noktalayacak. Turuncu beyazlılar antrenörlüğe Avrupa’nın ünlü bir teknik adamını getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz