« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nesine.com Jokey Turnuvası'nda birinci 'Lemaire'

“Nesine.com Uluslararası Jokey Turnuvası” İstanbul'da düzenlenirken, birinciliği Fransız jokey Christoph Lemaire aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Veliefendi Hipodromu'ndaki İstanbul yarışları içerisinde toplam 5 ayak üzerinden gerçekleştirilen turnuvada, yerli jokeylerle birlikte Fransa'dan Christophe Lemaire, Almanya'dan Andreas Suborics ve İngiltere'den Michael Hills gibi dünyaca ünlü jokeyler de at bindi.
Fransa'dan Christophe Lemaire 22 puanla birinci olduğu organizasyonda, Selim Kaya 20 puanla ikinci, Halis Karataş ise 16 puanla üçüncü oldu.

Safkan İngiliz tay ve atlarının start aldığı koşularda yapılan turnuvanın sonucunda toplam 17 bin 500 Dolar ödül dağıtıldı. Sıralamaya göre Christophe Lemaire 10 bin, Selim Kaya 5 bin ve Halis Karataş da 2 bin 500 Dolar ödül kazandı.

Diğer yandan, turnuvanın ilk ayağı olan Şartlı 5 Koşusu'nu; Midas Touch” isimli atla Christophe Lemaire, ikinci ayağı oluşturan Handikap 17 koşusunu; “Bucakbey' isimli at ile Sadettin Boyraz, üçüncü ayağını oluşturan Ümit Yaşar Oğuzcan Koşusu'nu; “Prince of Eulleup” isimli atla Michael Hills, dördüncü ayağını oluşturan Fatih Sultan Mehmet Koşusu'nu; “Kurtiniadis” adlı atla Selim Kaya ve son olarak beşinci ayağını oluşturan Nurullah Tolon Koşusu'nu ise “Sisifos” isimli atla yine Selim Kaya kazanmayı başardı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler