Ege Haberleri

EGE

  Neşet Usta hasta yatağından ders verdi

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  15.09.2012 - 10:53 | Son Güncelleme: 15.09.2012 - 11:46

  Günümüzün en önemli halk ozanlarından Neşet Ertaş'ın İzmir'de tedavi gördüğü hastanede kendini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'e konuştu.

  Günümüzün en önemli halk ozanlarından Neşet Ertaş'ın İzmir'de tedavi gördüğü özel hastanede kendini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in “27 yıl önce yurt dışına çıkmak mecburiyetinde kaldınız, bütün konserlerinde uğradığınız haksızlığın yüksünmesi içinde olmadınız, örnek bir insan oldunuz” sözlerine “Olgun insanlar yapılan yanlışların tutsağı olmaz” yanıtını vererek hasta yatağından örnek bir mesaj verdi. Keskin, Ertaş'ın sağlığının ise gayet yerinde olduğunu söyledi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'e ziyaretinde CHP PM Üyesi Sanatçı Faruk Demir, PM Üyesi Hüseyin Saygılı, CHP İl Başkanı Ali Engin, İl Başkan Yardımcısı Barış Erel, Karşıyaka Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay, Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu ve parti yöneticileri eşlik etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret sonrasında kapıda bir açıklama yapan Adnan Keskin, “Kendisinin morali yerinde. Aile efradı da yanında. Kendisini canlı ve diri gördüm. Ciddi ve düzenli bir tedavi sürdürülüyor. İzmir aşığı olan İzmir'e şiirler yazan, konutunu buradan alan Neşet Ertaş, inşallah buradan sağlıklı çıkar. Türk Halk Müziği'ne geçmişte olduğu gibi çok güzel hizmetler sunar” dedi. Hastaneye yattığı günden bu yana Ertaş'ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da sürekli aradığının hatırlatılması üzerine konuşan Keskin, şunları söyledi:
  “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun da selamını, geçmiş olsun dileklerini ilettik. Kendisinin şuuru yerinde, neşeli. Olumsuz bir şey görmedim. Kendisine ‘27 yıl önce yurt dışına çıkmak mecburiyetinde kaldınız, bütün konserlerinde uğradığınız haksızlığın yüksünmesi içinde olmadınız, örnek bir insan oldunuz' dediğimde ‘olgun insanlar yapılan yanlışların tutsağı olmaz' dedi”

  Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer ise Ertaş'ın sağlığıyla ilgili korkulacak bir durum olmadığını belirterek, “Hayranlarına buradan iyi bir haber verebiliriz. Ara tedavisi bitmek üzere. Kendisini 6-7 gün içinde taburcu etmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Hozer ayrıca Ertaş'ın kısıtlı da olsa ziyaretçi kabul ettiğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı