Ege Haberleri

EGE

  Nergiz'i soldurdular

  Ulaş SAĞ
  10.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.09.2012 - 10:22

  Tarihinin en pahalı kadrosunu kuran Pınar Karşıyaka’nın, iki sezondur Deplasmanlı Bölgesel Lig’de yer alan pilot takımı Nergizspor’u yüksek masrafları öne sürerek ligden çekti.

  Tarihinin en pahalı kadrosunu kuran Pınar Karşıyaka’nın, iki sezondur Deplasmanlı Bölgesel Lig’de yer alan pilot takımı Nergizspor’u yüksek masrafları öne sürerek ligden çekmesi camiada tepkiye yol açtı. 4 ay önce  Basketbol Şube’nin başına geçen Mutlu Altuğ, A takımın yanı sıra altyapıda da büyük değişikliklere imza atarken, ekonomik gerekçelerle alınan son karar basketbol dünyasında da şaşkınlık yarattı.

  Proje yarım kaldı
  Kısa süre önce altyapı sorumluluğu görevinden alınan Mustafa Albere, yararlı bir projenin yarım kaldığını belirterek, “Yaşı gençler kategorisine uymayan ancak (A) takım kadrosuna da giremeyen oyuncular için önemli bir şanstı. Örneğin geçen sezon Onur Kentli’nin (A) takımda süre bulmasının en önemli sebebi, Nergiz’de oynamasıdır. Çifte lisans çıkarıp, gençlere maç tecrübesi kazandırıyorduk” diye konuştu.

  Neden para olamaz
  Kararın ekonomik nedenlere dayandırılmasını mantıklı bulmadığını dile getiren Albere, “Tümü altyapı sporcusu olduğu için oyuncu maliyeti yoktu. Tüm sezonun deplasman ve ulaşım masrafı 50 bin TL’yi geçmez. Bence asıl neden para değil” ifadesini kullandı. Öte yandan Basketbol Şubesi bünyesinde kurulan Altyapı Yönetimi’nin ağırlıklı olarak velilerden oluşmasının da sıkıntılara yol açtığı bildirildi.

  Başkan Altuğ topu attı:
  Altyapı yönetimi gereksiz bulmuş

  Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Başkanı Mutlu Altuğ, Nergizspor kararının altyapı yönetimi tarafından verildiğini açıkladı. Altuğ, “Nergizspor’un önümüzdeki sezon Bölgesel Lig’de yer almasının gereksiz olduğunu düşünmüşler. Olayın ekonomik bir nedeni yok, tamamen altyapı yönetiminin düşüncesi. Biz de onların bu görüşüne saygı gösterdik. Zaten Nergizspor’un Bölgesel Lig’de bulunduğu dönem, (A) takıma hazırladığı oyuncu hiç yok” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı