« Hürriyet.com.tr

Nereye gitmeli

Hürriyet Haber
X
Kaliteli müşterileri buluşturan otel

İşletmeci Cüneyt Kurt’la şarkıcı Mustafa Sandal, Bodrum Gündoğan’da butik otel açtı. Mandal Otel’in ismi, sandal ve mandal kafiyesinden kaynaklanmıyor. Ortaklar kaliteli kişileri bir araya getirerek mandal vazifesi görmek istedikleri için otellerine bu ismi vermiş.

Şans Restoran, Akatlar Bistro, Uptown Bistro, Yalıkavak Bistro Marin gibi sekiz restoranın sahibi olan Kurt, şarkıcı Mustafa Sandal’la 25 yıllık arkadaş. Uzun zamandır birlikte turistik bir işletme açmayı planlıyorlardı. Ortaklığa geçen yıl Göcek’te Bistrom adlı restoranla başladılar. Bu yıl Gündoğan’daki araziyi Mustafa Sandal buldu. Kurt beğenince inşaata başladılar. Otel sezon başında, denize sıfır konumda, 20 standart oda, 3 adet süit oda ve 10 adet apartıyla hizmete girdi. Yapı, Mimar Emre Kunt’un imzasını taşıyor. İç mimarisini Türker Doğancıl yapmış.

Cüneyt Kurt isme ilham verenin bir dekorasyon dergisi olduğunu söylüyor: "Dergide Philip Starck tasarımı güneşlik gördüm. Ucunu mandallarla tutturmuştu. Mustafa’ya gösterdim. Çok beğendi. O sırada da otele isim arıyorduk. Neden mandal olmasın, dedik. Bizim felsefemize de uyum sağlıyor. Nasıl mandal çamaşırla ipi bir arada tutuyorsa. Biz de bu otelde kaliteli insanları bir araya getireceğiz." Otelin her odasında 83 ekran plazma TV, mini bar, kasa, motorlu ışık geçirmez perde, müzik yayını, Digitürk ve wireless internet bulunuyor. Müşteriler havaalanından alınıyor ve bırakılıyor. İsteyene 4 kişilik Cirrus marka deniz uçağı geliyor. İskelesinin yanında deniz içi havuzu var. Restoranı, İtalyan restoranı Bice’nin baş aşçısı Andrea Mugavero’ya emanet. Akdeniz mutfağını içeren mönü hem hafif, hem lezzetli. (www.mandalhotel.com) Sibel ARNA

Gürültüden uzak tatil isteyenlere

Beykonağı Apart Otel, havasının temizliğiyle bilinen Altınoluk’un yedi kilometre uzağındaki Fener Mahallesi’nde bulunuyor. Gürültüden uzak, sadece dalga sesleriyle dinleneceğiniz otelin bahçesinden direkt kumsala iniliyor. Hem havuz, hem de deniz keyfinin yaşanabildiği otelde özel plaj, iskele, otopark, odalarda klima ve televizyon var. Akşamlarıysa kumsaldaki restoranda taze balık ve birbirinden lezzetli Ege mezelerini tatmak mümkün. (266) 388 10 02.

7 gün 7 gece Yunan Adaları’nı keşfedin

Prontotour, mavi denizi, kumsalları ve rengarenk sokaklarıyla anılan Yunan Adaları’na, Türk gemisiyle her hafta yedi gün yedi gece sürecek cruise turlarına başladı. En az altı ay geçerli pasaportunuz varsa vize almadan katılabileceğiniz turlarda tüm personel Türklerden oluşuyor. Piri, Santorini, Mikonos, Rodos, Girit, Midilli ve Samos gezilecek adalar arasında. Turlarda gittiğiniz yerleri tam anlamıyla keşfedebilmeniz için karada bulunma süresi 10-18 saat arasında tutuluyor. (212) 444 91 92.

Kaynak:

YazYaz
Batı Karadeniz'in incisi, Türkiye'nin turizm cenneti oluyor!
GezginGezgin
Düşler adası: Cunda
GezginGezgin
Amerikan okul otobüsünü tekerlekli hostel yaptılar, dünyayı geziyorlar!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en tehlikeli havaalanları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İstanbul’un birbirinden muhteşem 20 tabiat parkı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa'nın orta yerinde iki ilginç hayalet kasaba