« Hürriyet.com.tr

Nereye gitmeli

Hürriyet Haber
X

Spor Mercedes’ler emrinizde

Uluslararası lüks otellerden Aman, uluslararası zincirine bu yıl Bodrum’u da ekledi. İsmini Sanskritçe barış ve Türkçe rüya sözcüklerinden alan Amanruya, Göltürkbükü’nün Demir Mevkii’ndeki Mandalya Koyu’nda. Yeni açılmasına karşın Conde Nast Traveller dergisinin 2012’nin Dünyadan En İyi 60 Yeni Oteli listesinde yer aldı. Çam ormanı ve zeytinlikler içindeki otel her biri özel mermer yüzme havuzuna sahip, 76 metrekarelik 36 villadan oluşuyor. Restoranı Türk, Endonezya, Tay ve Amerikan mutfağından ürünler sunuyor. Kavında Türkiye ve dünyadan ünlü şaraplar bulunuyor. Otelin çevreyi keşfe çıkmak isteyen müşterileri için spor Mercedes’lerden oluşan bir filosu bulunuyor. Kitap kurdu tatilciler için kurulan kitaplığında ise 800 kitap var. Deniz manzaralı villaların günlüğü 1045, diğerlerinin 945 Euro’dan başlıyor. (www.amanresorts.com)

Bodrum Karnavalı başladı

Bodrum Kültür Sanat Topluluğu’nun Bodrum Belediyesi himayesinde düzenlediği Bodrum Karnavalı’nın ikincisi 16 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bodrum’un çeşitli yerlerinde açılan sergilerle başlayan karnaval süresince ekolojik market, el ürünleri pazarı, çocuk alanı ve atölyeleri meraklılarını bekleyecek, her akşam 21.00-24.00 saatleri arasında meydan konserleri gerçekleşecek. 12 Eylül Çarşamba günü yapılacak karnaval yürüyüşünün ardından sokak müzik gruplarını da her akşam üzeri Bodrum sokaklarında dinlemek mümkün olacak. Özlem Tekin, Athena’nın yanı sıra Amsterdam Klazmer Band, Kuenta i Tambu, Bollywood Equation gibi yabancı grupların sahne alacağı konserler Bodrum Belediye Meydanı’nda kurulacak dev sahnede ücretsiz olarak izlenebilecek. Karnavalın sosyal sorumluluk projesi kapsamında 14 Eylül Cuma akşamı Kardeş Türküler, Bodrum Kalesi’nde, gelirinin UNICEF’e aktarılacağı bir konser verecek. Bodrum’lu tasarımcı Asiye Özkeskin’in “İpeğin Dilinden Otantik Esintiler” defilesinin renklendireceği karnaval kapsamında Bodrumspor Yelken Şubesi’nin düzenlediği Bodrum Karnavalı Yelken yarışları da yapılacak.

Klasik otomobil meraklıları Yunanistan’da buluşuyor

Yunanistan Antika Otomobil Kulübü Philpa tarafından her yıl Yunanistan’da düzenlenen “Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”, bu yıl 27-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yunanistan’ın Pelion Bölgesi’nde gerçekleşecek olan ralliye, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Türkiye’den birçok yabancı ekibin de katılımı bekleniyor. Ralli, 27 Eylül’de Selanik’in 200 km güneyindeki Volos kentinden başlayacak. Yarışta toplam 500 km’lik parkur katedilecek.

Karaot Tohum Şenliği

İzmir’in Torbalı ilçesine bağlı Karaot köyü, 15 Eylül’de ikinci Tohum Takas Şenliği’ni gerçekleştirecek. Şenlik yörenin özgün sebze, meyve tohumlarını kuşaktan kuşağa aktararak korumayı ve yerel kültürü canlandırmayı hedefliyor. Sabah saat 9.30’da başlayıp, 20.30’a kadar sürecek etkinlikler kapsamında konserler, seyirlik köy oyunları, tiyatro gösterileri, keçe ve sepet yapımı üzerine atölye çalışmaları düzenlenecek. Tohumun toplanması, korunması üzerine bilgiler verilecek. Üretici pazarı kurulacak. Saat 14.00-16.00 arasında tohum değiş tokuşu yapılacak. Şenliği Ekolojik Üreticiler Derneği ve Karaot Tohum Derneği birlikte düzenliyor. (www.karaottohumdernegi.org)

Ankara Sivas arası uçuş 79 TL

Borajet’in Ankara-Sivas karşılıklı seferleri başladı. Uçuşlar salı, perşembe, cumartesi olmak üzere haftanın 3 günü düzenleniyor.  Ayrıntılı bilgiye, 444 26 72 çağrı merkezinden ya da www.borajet.com.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Fiyatı 79 TL’den başlıyor.

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
A’dan Z’ye Paris
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en az ziyaret edilen 16 yeri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bavul hazırlarken yaptığınız 5 hata!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Surların içindeki ilginç köy: Monsaraz
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tek başına köyü öyle bir hale getirdi ki! (Taichung köyü)
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Buzul içinde ilginç yolculuk! İngiliz gezgin öyle şeyler keşfetti ki...