« Hürriyet.com.tr

Nereye Gitmeli

Hürriyet Haber
X

Bu festivalde fanteziler sınır tanımıyor

ABD’nin Florida Eyaleti’ndeki Key West Adası’nda yılın en çılgın festivali geçen hafta başladı. 30 Ekim’e kadar sürecek Fantezi Festivali, iki gün süren sokak partisi Goombay ile açıldı. Festival boyunca karnaval yürüyüşleri düzenlenecek, en çılgın saç modeli, en iyi taç safarisi, en tuhaf kostüm yarışmaları yapılacak. Karayip sokak fuarı düzenlenecek. (www.fantasyfest.net)

Üç günlük Mevlana turu

Geziciyak, Mevlana’nın 738. Vuslat Yıldönümü Törenleri kapsamında, 9-11 Aralık tarihlerinde Şeb-i Arus, Mevlana, Konya turu düzenliyor. Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı 330 TL’den başlıyor. (www.geziciyak.com)

Doğanın kucağında tatil keyfi yapın

Kazdağlarının batısında Çanakkale Yeşilyurt köyündeki Taş Teras Otel, 12 ay açık, 6 odası ve özel taş evi bulunuyor.
Tüm odalar teras ve şömineli, körfez, çam ve zeytin ormanı manzaralı, gündoğumu ile mehtabı izlemek için ideal. Her konuda Ege, Rum, Anadolu mutfağından yemekler bulabilirsiniz. İki kişi yarım pansiyon konaklamanını fiyatı 350 TL. (www.tasteras.com)

Yelken sporu için ideal

A&B Home Muğla’nın marinalarıyla, doğasıyla ünlü Göcek ilçesinde yer alıyor. Yöre, yelken sporu yapmak için uluslararası turizm sektörünce de tercih ediliyor. Göcek ana caddesi üzerinde, denize 30 metre mesafede bulunan tesis, çarşı merkezine de yürüyüş mesafesinde yer alıyor. 11 oda ve 1 suitten (3 yatak, 2 oda ve Amerikan mutfaklı salon) oluşan tesiste
oda-kahvaltı konaklamanın fiyatı 100 TL. (Tel: 0252 645 18 20)

Peru, Bolivya turu

Kop Turizm, 18-29 Kasım’da, Peru ve Bolivya’ya tur düzenliyor. Lima, Ica kasabası, Ballestas Adaları, Cusco, Kutsal Vadi, Machu Picchu, Cuzco-Puno, Copacabana, La Paz gezilecek yerler arasında. İki kişilik odada kişi başı 3.345 Euro. Katılımcı sayısı 24 kişi ile sınırlı. (www.dunyaninrenkleri.com)

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ege'nin huzurlu noktası: Seferihisar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
48 saatte Akyaka'yı keşfedin!
YollardaYollarda
Yolunuzu İzlanda’ya düşürmek için 10 sebep!
YollardaYollarda
Rotanızda İtalya varsa, gitmeden önce biraz İtalya şakasına ne dersiniz?
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
48 saatte Bangkok'u keşfedin!
YollardaYollarda
Uçak kalkarken ve inerken telefonumuzu neden kapatmalıyız?