« Hürriyet.com.tr

Nereye gitmeli

Hürriyet Haber
X

Sisam Adası’nın tatlı şarabını tatma vakti

Yemek ve içki kültürü üzerine internetten yayın yapan iyiyemek.com, Sisam Adası’nın tatlı şarabını yudumlarken buzuki dinlemek, Sakız’da tutulan balıkları afiyetle yerken sakız bahçelerinde dolaşmak isteyenler için özel bir tur hazılardı. Yazar Nedim Atilla’nın lezzet danışmanlığında, 27-30 Ağustos’ta gerçekleşecek gezi, Sisam’a yapılacak feribot yolculuğuyla başlıyor. Dünyanın en ünlü şarap müzelerinden Vathi Şarap Müzesi ziyareti, Samoszen isimli restoranda yenilecek yemek, Pisagor köyündeki bağlarda verilecek molalar ve Samos’un 20’yi aşkın plajından birinde deniz keyfiyle devam ediyor. Pirgi-Mesta gibi 13. yüzyıldan kalma Ceneviz köyleri de gezilecek. Karasakız şarabı ve “Çipro” denen özgün rakı tadılacak. Sisam’da iki gece, Sakız’da bir gece konaklama, yemek ve vergiler dahil tur ücreti 339 Euro. (Tel: 0212 272 93 13)

Alternatif tatil sevenlere

Titus Doğa Sporları Kulübü, Urla’dan Demircili Köyü’ne ulaşan karayolunun 13’üncü kilometresinde. Hobi bahçeli ahşap evlerde konaklayacağınız kulüpte, tırmanma duvarı, ATV arazi motorları, bugy, paintball size eğlenceli anlar yaşatmayı vaadediyor. Orman içindeki arazide 200 kişilik kapalı, 800 kişilik kahvaltı salonu bulunuyor. Mönüde testi kebabı, kaburga dolması, tuzlu tavuk gibi farklı lezzetler yer alıyor. Sahildeyse jetski, banana, hamburger, flylish, tekne gezisi, annelerin rahat etmesi ve çocukların eğlenmesi için şişme oyun parkları var. (www.titus.com.tr)

Bulutsuzluk Özlemi cumartesi Gümüşlük’te

Antik Myndos Kenti’nin karşı karşıya kaldığı tahrip olma tehlikesiyle ilgili duyarlılık oluşturmayı amaçlayan “Myndos Umut Konserleri”, 4 Eylül’e kadar Gümüşlük Akademisi’nde, projeye gönüllü olarak destek veren grupları ağırlıyor. 15 Ağustos’ta ilk konseri saat 21.30’da, Türk rock müziğinin önemli gruplarından Bulutsuzluk Özlemi veriyor. Konserler Gümüşlük Akademisi’nin bahçesindeki amfi tiyatroda gerçekleşecek. Biletler TicketTürk ve Bodrum’daki satış noktalarından temin edilebilir.

Özel masajla eklemlerinizi yumuşatın

Antalya Lara sahilindeki Concorde De Luxe Resort Hotel’in alt katında yer alan Carpe Diem Spa Merkezi, Tayland’ın iki özel masajını müşterilerine vaadediyor. Bu iki masajdan “Tog Sen” özel bir tahta parçasıyla yapılıyor. “Bitkisel masaj” Tayland’da eski yerel okul doktorlarının uyguladığı demir hindi yaprağı ve zerdaçal özleriyle oluşturulan karışımıyla eklemleri yumuşatıyor. Bilgi için: (212) 219 32 01

Sokağın en eğlenceli şenliği

İstanbullu sanatçıların, sokakta sanatseverlerle buluştuğu “Sokakta Şenlik”in üçüncüsü 14-16 Ağustos’ta Beyoğlu Tünel’de yapılacak. Şenlik kapsamında atölyeler, performanslar, sergiler, grafiti çalışmaları, ateş dansından etnik danslara kadar gösteriler, tiyatro oyunları, pandomim, kısa film gösterimleri ve konserler düzenlenecek. Slovenya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna’dan sanatçılar katılacak. Şenlik cuma günü saat 17.00’de Galatasaray Meydanı’ndaki açılış yürüyüşüyle başlıyor. Üç gün de19 grup sahne alacak. 15 Ağustos’ta maske ve ışıklarla gece yürüyüşü yapılacak. www.sokaktasenlik.org

Dalış turuyla Saros’u keşfedin

Geziciyak’ın sualtı grubu Scabayak, gelecek hafta Saros’a iki günlük dalış turu düzenliyor. 22-23 Ağustos’taki tura katılanlara malzeme de sağlayacak olan grup, cumartesi sabahı 05.00’te İstanbul’dan hareket ediyor. Cumartesi günü 10.30-17.30’da ve pazar günü 9.30-17.00 saatleri arasında iki dalış gerçekleştiriyor. Tura katılanlar Erikli’deki İşçimen Otel’de konaklayacak, 28 kişiden oluşan tekne de Yayla Limanı’ndan hareket edecek. Tur ücreti malzemeli dalıcılar için 320, malzemesizler için 350, dalmayacak eşlikçiler için 190 TL. (www.scubayak.net)

Giresun’da saklı bir cennet

Giresun’un ilçesi Piraziz’deki Başoğlu Plajı, tatil severlere alternatifler sunuyor. Kahvaltıda köylerden gelen taze ve sıcak süt ile tereyağ sizi bekliyor. Beş çaylarında Karadeniz çayları tadılıyor. Denize karşı, brunch yapılıyor. Akşam yemeklerinde balıklar ve yöresel tatlar var. 50 yatak kapasiteli mekan, sabit çadır imkanıyla kamp yapabilme olanağı da sunuyor.

Sağlıklı ramazan

Richmond Nua, ramazan ayında hem bedenini hem ruhunu arındırmak isteyenleri Sapanca Gölü kenarında doğayla iç içe bir ortamda ramazan geçirmeye davet ediyor. Nua Wellness-Spa’nın şefleri, ramazan ayına özel sağlıklı bir mönü hazırlıyor. Misafirlere tercih ettikleri mönüyle beraber brokoli, börülce, imambayıldı, kabak çiçeği dolma ve enginar gibi zengin zeytinyağlı seçenekleri de sunuluyor. Osmanlı sultanlarından Esma Sultan, Hürrem Sultan, Mahpeyker Sultan, Şayeste Sultan, Dilruba Sultan ve Nazperver Sultan isimlerini alan mönülerin fiyatları 50 TL. (Tel: 0212 217 69 00)

Sziget’te
rock

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, Tuna Nehri üzerindeki Obudai Adası, bu hafta yine Avrupa’nın en popüler rock festivallerinden birine ev sahipliği yapacak. Sziget Rock Festivali, çarşamba günü başlıyor. 18 Ağustos’a kadar sürecek. Bu yıl sahneye çıkacaklar arasında Placebo, The Prodigy, Fatboyslim gibi ünlü isimler yer alıyor. Seyahatsitesi.com, festival için paket tur hazırladı. Firma görevlileri haftanın yedi günü, 24 saat telefon başında. (0212 496 32 32)

Kaynak:

GezginGezgin
Rusya'da taksiye binerken bilinmesi gerekenler
GezginGezgin
Pablo Escobar’ın memleketinde çılgın bir Türk!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en zor geçidi: Jianmen
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sosyal medyada en popüler 7 yurt dışı tatil noktası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Seyahatte farklı bir trend: Gönüllü Çalışma
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
En çok gidilmek istenen ülke belli oldu!