Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neredeydiniz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Doğrusu ya, hiçbirimiz böyle bir Trabzonspor'u beklemiyorduk. Yıllardır özlenen bir Trabzonspor bu.. Dalga dalga Fenerbahçe'nin üstüne gelen, rakibini abondone eden bordo mavililer, Rüştü olmasa ilk yarıda abartmasız beş fark yapacak.

Fenerbahçe savunması, Rüştü dışında sonbahar yaprakları gibi dökülüyor. Daha ikinci dakikada Högh'ün inanılmaz hatası, Selahattin'in Campbell'a, ‘‘Al da at’’ diye yuvarladığı top ve İngiliz'in dokunuşuyla değişen bir skor var.

<ı>Vugrinec cirit attı!

Karadeniz ekibi bu moralle sarı lacivertlilerin üzerine üzerine gidiyor. Ofansif orta saha oynayan ve önünde geniş alan bulan Vugrinec, üzerine adam verilmemesinden de yararlanarak çimenler üzerinde cirit atıyor. Her top alışında rakibin yüreği ağzına geliyor. Bir şutu direkten dönüyor, arkadaşlarına enfes pozisyonlar hazırlıyor.

Campbell, ilk kez aktif ve gayretli. Milosevski, Mehmet İpek, Selahattin ve Ünal'ın da bu başarılı görüntüde katkılarını inkar etmemek gerek. Ancak bordo mavililer bu enfes oyununu ilk yarıda skor olarak net bir avantaja dönüştüremiyor. Bunda şanssızlık, biraz beceriksizlik, çokça da Rüştü'nün payı var.

Trabzonspor'un bu performansını gördükten sonra insanın aklına unutulmaz bir şarkının şu mısraları geliyor: ‘‘Daha önceleri neredeydiniz.’’Bunları da Beğenebilirsiniz