Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neredesin Amokachi?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Toshack, Kocaeli maçının kadrosunu hiç el sürmeden Ankaragücü karşısına çıkardı. Belki de ilk kez Beşiktaş ardı ardına iki maçı aynı kadro ile oynama şansını ve alışkanlığını yakalıyordu. Taşlar yerli yerindeydi, herbir Beşiktaşlı özlenen ve istenilen yerde oynuyordu.

Tempo yüksek olmasa da, kazanma hırsı noksansızdı. Böyle bir ortamda Beşiktaş daha farklı ve etkili oynayabilirdi. Del Solar, pas servisinde biraz daha çabuk davransa, Şifo bilinen becerilerini topla fazla oyalanmadan devreye soksa, Beşiktaş sonuca yönelik skor rahatlığına ilk 45 dakikada kavuşabilirdi.

Oysa, ilk yarının tek güzelliği Şifo'nun akıl dolu pasına Ertuğrul'un vurduğu mükemmel kafa golüyle sınırlı kalıyordu.

Beklenen Beşiktaş ikinci yarıda sahneye çıkıyor ve egemenliğini sahanın her bölgesine yayıyordu. Bu kez de oyunun cilvesi ve şans faktörü Beşiktaş'ın farkı artırma gayretine karşı çıkıyordu. Del Solar'ın direğin içinden dönen frikik topu, ardından Alpay'ın direğe nişanladığı kafa şutu... Herbiri maçı, ikinci yarının başında koparacak fırsatlardı.

Tayfur'u, orta sahada görmek isteyenler ne kadar da haklıymış. Rahim'in Beşiktaş'ta tek libero adayı olduğunu ısrarla söyleyenler ne kadar da gerçekçiymiş. Ertuğrul'u santrforda görmek ne de keyifliymiş...

Peki, bu Amokachi ne zaman Beşiktaş'ın savaşına, kavgasına ortak olacak? Yanında koşan Ayhan'a, arkasında didinen Alpay'a bir baksa... İnanarak söylüyorum, dün gece biraz sallansa bu maç tek farkla biter miydi...
Bunları da Beğenebilirsiniz