Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nereden yenmişiz Fener'i

“Nereye gitsek karşımıza o maç çıkıyor. Futbol Federasyonu’nda, hakemler arasında Fenerbahçe taraftarı, sempatizanı olanlar var. Pendikspor’a içten içe kin besliyorlar. İşimizi yokuşa sürüyorlar.”

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

DÜN saatler 15.56’yı gösterirken Anadolu Ajansı’ndan gelen bir haberin başlığı bir hayli dikkat çekiciydi;
“Pendikspor Kulübü Başkanı Şahsuvaroğlu: Hakemlerin maçları vicdanen yönetmesi lazım, ‘cüzdanen’ değil.”
Hemen telefona sarılıp, Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden kırmızı beyazlı kulübün başkanı Murat Şahsuvaroğlu’nu aradık ve neden bu sözleri sarfettiğini sorduk. Şahsuvaroğlu önce gerekçesini izah etti (açıklamalarını haberimizin sonunda yazacağız), arkasından konuyu 14 Aralık 1999’da Fenerbahçe’yi 2-1 yenerek Türkiye Kupası’ndan eledikleri o tarihi karşılaşmaya getirdi. Ve bakın neler anlattı:
Antipatik olduk
“Nereye gitsek karşımıza o maç çıkıyor. Nereye gitsek, nereye baksak karşımıza o maç çıkıyor. Mesela geçen gün F.Bahçe Yeni Malatyaspor’a 2-1 yenildi. Hemen bütün gazeteler ‘2. Pendik Faciası’ diye başlık attı. F.Bahçe maçı yüzünden bize kin besleyen, antipatiyle bakan insanlar var. Mesela geçen sene Almanya-Türkiye maçına gittim; oradaki Türkler’e Pendikspor Başkanı olduğumu söyleyince, ‘Hani şu Fenerbahçe’yi eleyen Pendikspor mu? Demek siz o kulübün başkanısınız? O gün bizi ne çok üzmüştünüz’ dediler. Futbol Federasyonu’nda Fenerbahçe taraftarı olan yöneticiler, görevliler var. Doğal olarak hakemlerin de bazıları Fenerbahçeli...
O takım değil
Pendikspor’a içten içe kin besliyorlar. Federasyonda işimizi yokuşa sürenler oluyor veya maçlarda hakkımızı yiyen hakemlerle karşılaşıyoruz. Halbuki Fenerbahçe’yi eleyen Pendikspor ile şimdiki Pendikspor aynı değil ki. O kadrodan kimse kalmadı. Herkes bir yerlere dağıldı. Ben de o zaman 26 yaşındaydım; sadece bir taraftar olarak Pendikspor ile ilgileniyordum.”
Murat Şahsuvaroğlu, “Hakemlerin maçları vicdanen yönetmesi lazım, ‘cüzdanen’ değil, sözünü neden söylediniz?” sorumuzu da şöyle yanıtladı:
İçimiz yanıyor
“Herhangi bir bilgi ya da duyumumuz yok. Ben sadece jargonda olan argoyu kullandım. Pazar günü Eyüpspor ile sahamızda 1-1 berabere kaldığımız maçta gayet iyi bir futbol oynadık. Fakat hakem İlkay Aydın’ın çok kötü bir yönetim gösterdi. Net bir golümüzü ofsayt gerekçesiyle geçersiz saydı. Teknik direktörümüzü de nedensiz bir şekilde tribüne yolladı. Sen haksız karar verirsen tabii ki hoca tepki verir. Hakaret etmedi ya da kötü bir şey söylemedi. Sadece bu maçta değil, ilk yarıda oynadığımız Türk Telekom ve Konya Torku Şekerspor maçlarında da hakemlerin yanlış kararları yüzünden puanlar kaybettik. İçimiz yanıyor. Federasyon, hakemleri atıyor ama takip etmiyor. Gözlemciye hakemi şikayet ediyorsun, ‘Yetkimiz yok’ diyor. Peki bu hakemler nasıl düzelecek?”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler