« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nerede kalmıştık

378 gün sonra yönetim kurulu toplantıya katılan Yıldırım hasret giderdi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Tahliyesinden iki hafta sonra ilk kez Fenerbahçe Kulübü’ne giden Başkan Yıldırım, eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile duygusal anlar yaşadı, “Yepyeni bir heyecanla, kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, dün yaşanan sıkıntılı 3 Temmuz sürecinden sonra ilk kez kulüp binasına geldi. Çok duygusal anlara sahne olan bu ilk buluşma, aynı zamanda eski yönetim kurulu üyelerini de kulüp binasında topladı.
Kulübe gelir gelmez, yaklaşık 1 yıldan fazla süredir ayrı kaldığı odasına giden Başkan Aziz Yıldırım’ın yanına, başta eski başkanvekili Nihat Özdemir ve eski asbaşkan Ali Koç olmak üzere sarı lacivertli kulübün tüm yönetim kurulu üyeleri tek tek geldiler.

İŞTE YILDIRIMLI KURUL'UN İLK GÖRÜNTÜLERİ / FOTO GALERİ

Yıldırım’dan sonra İlhan Ekşioğlu’da kulübe geldi

Tek tek “Hoşgeldiniz başkanım” diyen yönetim kurulu üyeleri, başkanla kısa süreli sohbet ettiler. Saat tam 15.00 olduğunda, bu kez İlhan Ekşioğlu kulübe geldi. O da, tıpkı Aziz Yıldırım gibi coşkuyla karşılandı. Duygusal anlar yaşandı. Saat 17.00’de, yönetim kurulu odasına geçildi. Nihat Özdemir yönetim kurulu odasında ortalarda bir yere oturmuştu. Aziz Yıldırım, Özdemir’e seslendi:
Nihat Bey oraya değil yanıma oturun.
Ardından Ali Koç’a aynı şeyi söyledi.

“Yepyeni bir heyecanla yeni bir dönem başlıyor”

Aziz Yıldırım’ın bir yanında Nihat Özdemir, diğer tarafında ise Ali Koç oturuyordu. Yönetim kurulu üyeleri de, masada heyecanla başkanın ilk sözlerini bekliyordu. Yıldırım, biraz duraksadıkta sonra ilk sözlerini söyledi:
- Nerede kalmıştık...
Bir anda belki de sinirleri boşalan Fenerbahçeli yöneticiler, kahkahalar atmaya başladılar. Hepsi inanılmaz mutlu görünüyordu. Daha sonra, başkan konuşmasına devam etti.
- Yeni bir dönem başlıyor... Yepyeni bir heyecanla, kaldığımız yerden devam edeceğiz...

Şube sorumluları Başkan’a tek tek bilgi verdi

Ardından sarı lacivertli kulübün yöneticileri, tek tek kendi branşları ile ilgili olup bitenleri anlattılar.
Ali Yıldırım, transferden bahsetti. Heyecan dolu ve duygusal geçen bu toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü. Saat 19.00 olduğunda Aziz Yıldırım, toplantının sona erdiğini belirtti ve talimatı verdi:
- Tüm kulüp personelini buraya çağırın.
Tek tek tüm kulüp çalışanlarının elini sıktı. Bazılarına sarıldı. Bazılarına şakalar yaptı. 1 yıl sonra kulübe dönmenin heyecanıyla, ilk gününü tamamlayan Yıldırım, huzur içinde evinin yolunu tuttu.


Bunları da Beğenebilirsiniz