Neonaziler mi bombalandı

AA
28.07.2015 - 10:49 | Son Güncelleme:

Almanya’nın Freital Belediye Meclisi’nin Sol Partili Grup Başkanı Michael Richter’in otomobiline bombalı saldırı düzenlendi. Neonazilere karşı mücadelesiyle tanınan Richter, saldırının aşırı sağcılar tarafından düzenlendiğini tahmin ettiğini söyledi.

Saldırıda ölen veya yaralanan olmadı. Bir süredir ölüm tehditleri aldığını belirten Richter, saldırıyla ilgili olarak şunları anlattı:
“Evimdeydim. Saat 00.45’de bir patlama sesi duydum. Önce havai fişek diye düşündüm ama patlama sesi çok güçlüydü hemen arka pencereden dışarı baktım bir şey göremeyince ön pencereden dışarı baktım ve park etmiş olduğum arabamdan siyah dumanlar yükseldiğini gördüm.”

Bir süredir aşırı sağcı çevreler tarafından hedef gösterildiğini ve sosyal medya üzerinden tehdit edildiğini belirten Richter, “İşte sonuç ortada. Tehditler eyleme dönüştü. Korkutmak için yapıyorlar ama beni korkutamayacaklar, doğru bildiğim yoldan ayrılmayacağım” dedi. Solingen, Lichtenhagen, Rostock, Mölln, ve Hoyerswerda’da 1990’lı yıllarda mültecileri ve Türk göçmenleri hedef alan ırkçı saldırı dalgalarını hatırlatan Richter, “90’lı yıllara dönüş yaşanıyor, nefret, düşmanlık artık eyleme dönüşüyor” diye konuştu.

Etiketler: almanya , avrupa , bomba , neonazi


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı