NEVŞEHİR HABERLERİ

Nehü’de Yapay Zeka Ve Optimizasyon Üst Sezgisel Yaklaşım Konulu Panel Düzenlendi

IHA
27.10.2015 - 16:56Son Güncelleme :

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPAY ZEKA KONULU PANEL DÜZENLENDİ.

IHA

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Metalik Fikirler Kulübü tarafından ‘Yapay Zeka & Optimizasyon Üst Sezgisel (Hyper-heuristic) Yaklaşım’ konulu panel düzenlendi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Filiz Kılıç Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi Lila Salonda üniversite akademik ve idari personel ile öğrencilerin dinleyici olarak yer aldığı panele; Nottingham Üniversitesinde görev yapmakta olan Dr. Ender Özcan ile üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Seçme konuşmacı olarak katıldı.
Panelde zeka ve optimizasyon konuları ile ilgili konuşan Yrd. Doç. Dr. Gökhan Seçme, katılımcıları günlük hayatta ki yapay zeka uygulamalarına örnekler vererek bilgilendirdi.
Son dönemde araştırmacıların büyük ilgi gösterdiği ‘Üst sezgisel (yper-heuristic) yöntemi’ ile ilgili bilgiler aktaran Dr. Ender Özcan ise, çeşitli uluslararası yarışmalarda şampiyonluk dereceleri kazanan Hyflex üst sezgiselini tanıttı.
Panel soruların cevaplandırılması ve panelistlere plaketlerinin takdimi ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nehü’de Yapay Zeka Ve Optimizasyon Üst Sezgisel Yaklaşım Konulu Panel Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nehü’de Yapay Zeka Ve Optimizasyon Üst Sezgisel Yaklaşım Konulu Panel Düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı