« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nefis mücadele

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

İşte yıldızlar topluluğu Parma ve işte Fenerbahçe. Lütfen kendimizi küçük görmekten artık vazgeçelim. Avrupa'da belirli bir yerimiz var, bu gerçeği görelim. Oyuna ağırlığımızı koyuyoruz, organize ataklar geliştiriyoruz, rakiplerimize futbolumuzla kafa tutuyoruz. Dün buna bir kez daha tanık olduk.

Parma karşısında F.Bahçe'nin tutunamayacağını düşünenler koskoca bir hayal kırıklığına uğradı. F.Bahçe, oyun disiplininden bir an olsun uzaklaşmadan, oyunu çirkinleştirmeden, güçlü rakibiyle başabaş mücadele etti. Defansında dikkatliydi. Elbette dikkatli olacaktı. Rizikoya girmedi, garanti paslarla orta alanda kontrolü elinde tutmaya çalıştı. Ve sonra uzun toplarla gol aradı. Rövanşa daha iyi bir sonuçla çıkmak için tüm gücünü harcadı. Ancak karşısında hem teknik becerisi çok üstün olan, hem de koşan, pres yapan, savaşan, çok güçlü bir rakip vardı.

Ben bu Uche'ye bayılıyorum. İnanılmaz dengeli bir oyuncu. Gösteriye kaçmıyor, işini çok iyi yapıyor. Tayfun sağ kanatta hemen hemen hiç hatasız oynadı. Defansif yönde başarılı olduğu gibi, ataklara da katıldı. F.Bahçe'deki en iyi oyuncuydu. Bir başka çok koşan, çok çalışan oyuncu Moshoeu idi. Rakipten pek çok top çaldı. Ayrıca F.Bahçe'yi rakip kaleye en kısa yoldan taşıma çabası içindeydi. Aslında Baliç'le Moldovan daha fazla topla buluşturulabilseydi F.Bahçe gol sayısını arttırabilirdi. Özellikle de Parma 10 kişi kaldıktan sonra bu şans yakalanabilirdi. Nedense F.Bahçe tam 30 dakika bir fazla adamla oynama avantajını kullanmak istemedi. Galibiyet galibiyettir. Ancak bir ikinci gol F.Bahçe'nin tur şansını oldukça yükseltirdi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler