GeriSpor Nefesler tutuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nefesler tutuldu


İkinci Lig Yükselme Grubu'nda oynanacak Elazığ-Göztepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Diyarbakır ve Altay-Kombassan Konya maçlarından çıkacak sonuçlar, Süper Lig'in 2 yeni takımını belirleyecek...

İkinci Futbol Ligi Yükselme Grubu'nda ilk 2 sırayı alarak, gelecek sezon ilk kez düzenlecek Süper Lig'e doğrudan yükselecek 2 takım, bugün yapılacak son hafta maçlarının ardından belli olacak. İlk 2 sırada bulunan Göztepe ve Diyarbakırspor, matematiksel olarak iddiası bulunan Altay ve Kombassan Konya'ya oranla son haftaya daha avantajlı giriyor.

Grupta son hafta, Elazığspor deplasmanında Göztepe'ye 1 puan bile yetiyor. Diyarbakırspor ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile deplasmanda karşılaşacak. Yeşil kırmızı ekip, galip gelmesi durumunda Süper Lig'e çıkacak. Değer sonuçlarda ise, Altay-Kombassan Konyaspor maçının sonucunu bekleyecek. Altay ile Kombassan Konyaspor ise, öncelikle ilk 2 sıradaki takımın puan yitirmelerini bekleyecek. Her iki ekip de daha sonra kendi aralarındaki maçın sonucuna göre Süper Lig'e doğrudan çıkma olanağına sahip bulunuyor.

Nefeslerin tutulacağı son hafta maçları saat 17.00'de start alacak. Günün programı şöyle: Elazığ-Göztepe (Sadık İlhan), Altay-Kombassan Konya (Serdar Tatlı), Hatay-Şeker (Çetin Sarıgül), İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Diyarbakır (İnönü Stadı-Murat Ilgaz).

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle