« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nefes nefese yarış

Beşiktaş’ta başkan adayları liste hazırlığını son hız sürdürüyor...

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

Yönetim kurullarındaki 4’er ismi kesinleştiren başkan Fikret Orman ile başkan adayı Serdal Adalı’nın listelerini en geç pazartesi gününe kadar açıklaması bekleniyor.

16 Haziran’da gerçekleşecek genel kurul öncesi Beşiktaş’ın başkan adayları Fikret Orman ile Serdal Adalı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor... İki başkan adayı da yönetim kurullarındaki 4’er ismi belirledi. Başkan Fikret Orman’ın listesinde yer alan ilk isimler, Ahmet Nur Çebi, Muzaffer Nasıroğlu, Ahmet Kavalcı ve Yalçın Yılmaz olurken, Serdal Adalı’nın ilk dördü şöyle: Dr. Murat Akdoğan, Nafi Güral, Vural Ak ve Merdan Araz.

ORMAN İSTİKRAR PEŞİNDE

Beşiktaş’ta zor günlerde elini taşın altına sokarak maddi-manevi zorluklara göğüs geren başkan Fikret Orman, kongre sonrasında istikrarlı bir süreç başlayacağını ifade ederek yola çıktığı arkadaşları ile beraber hazırlandıklarını ve yönetime girmek için birçok yönetici adayı ile görüştüğünü ifade etti. Orman kriz döneminden zaferlere ve tesisleşme seferberliğine koştuklarını söyledi. Fikret Orman’ın yeni yönetimde ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, Muzaffer Nasıroğlu, Ahmet Kavalcı, Yalçın Yılmaz isimleri netleşirken diğer yönetici adayları konusunda da görüşmelerini sürdürüyor. Ankara ve İzmir’den iki önemli iş adamını daha yönetime almayı düşünen Orman’ın listesi pazartesi günü kesinleşecek.

Ahmet Nur Çebi
Kaptan Demircilik ve Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı.

Muzaffer Nasıroğlu

Fernas Yönetim Kurul Başkanı. Yurt içi ve dışında önemli enerji yatırımları sahibi.

Ahmet Kavalcı
Aytur, Uluslararası Taşımacılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı.

Yalçın Yılmaz
Sanayici. İkizler Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı.

ADALI: GÜÇLÜ BEŞİKTAŞ İÇİN START VERİLDİ

’Güçlü Beşiktaş’ sloganıyla Beşiktaş başkanlığına adaylığını koyan Serdal Adalı, yeni dönemde etkin bir yönetim kurulu oluşturmak için iş dünyasının 4 önemli ismini yönetim listesine kattığını açıkladı. Beşiktaş’ta profesyonel yönetim, tesisleşme, finansal düzen ve sportif başarılar için Türkiye’nin en güçlü yönetimini kurmak istediklerini dile getiren Adalı, siyah beyazlıların yeni dönemde güçlü duruşu ve modern yönetim anlayışıyla anılacağını söyledi,

Nafi Güral
Gürallar Grubu’nun bir ferdi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Vural Ak
İstanbul Park İşletme Sahibi ve Yöneticisi. Eylül Tarım İşletmeleri ve Aralık Sigorta’nın sahibi.

Dr. Murat Akdoğan
Ethica Sağlık Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Merdan Araz
Araz Tamer Partners Finansal Danışmanlık şirketi hissedarı.

Fikret Orman: Serdal Adalı’ya yakıştıramadım

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, 1965 Beşiktaşlılar Cemiyeti’nin kendisi için düzenlediği yemeğe katıldı. Yemek öncesi açıklamalar yapan Orman, başkan adayı Serdal Adalı’ya sert çıktı. Fikret Orman, “Aday olurken yaptıkları açıklamaları kendilerine yakıştıramadım” dedi. Orman ayrıca, “Takım, 25 Haziran’da toplanacak. O zamana kadar süremiz var. Teknik direktör kararımızı verirsek seçimi beklemem, daha önce de açıklarım. Hoca veya transferin de seçim malzemesi yapılmasına karşıyım” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz