« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nefes nefese Furkan operasyonu

“Nikah tazelemezsen sözleşmeni feshederiz” diyen yöneticilerin tehditlerine boyun eğmeyen Furkan Özçal, bonservisini eline alıp İstanbul'un yolunu tuttu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

KAYSERİSPOR ile Furkan Özçal arasındaki nikah tazeleme krizinden Galatasaray karlı çıktı ve renkdaşına son dakika golü attı. Sürpriz şekilde transferin son saatlerinde Cimbom’a imza atan Furkan’ın transferinin perde arkasında hareketli saatler yaşandı. İşte 22 yaşındaki futbolcunun Galatasaraylı olma hikayesi...
Kayserispor, oynadığı pozitif futbolla 2013 Mayıs ayında sözleşmesi bitecek olan genç oyuncusuyla nikah tazelemek istedi. Büyüklerin de takibinde olan Furkan’ın sezon sonunda bedelsiz gitmemesi için 4 yıllık yeni kontrat önerdi. Fakat, piyasa değeri 2 milyon Euro olan oyuncu yeni sözleşmeye yanaşmadı ve imza atmadı.

Alacağı 200 bin Euro

Furkan’ın direnmesi üzerine menajeri transferin son günü kulüp binasına çağrıldı. Genç oyuncu “İmza atmazsan sözleşmeni feshederiz” tehditlerine boyun eğmedi. Kayserispor yönetimi Furkan’ın menajerinin Karabükspor ile görüştüğünü sanıyor ve rahat davranıyordu. 200 bin Euro alacağı karşılığında Furkan, Kayseri ile sözleşmesini feshedip bonservisini eline aldı.

Ve Cimbom devrede

Saatler önceki gün 16.00’yı gösterdiğinde G.Saray hemen devreye girdi. Amrabat ve Engin’e alternatif olacak bir futbolcuydu Furkan ve işi hemen bitirildi. Genç oyuncu İstanbul’a çağrıldı. İmzalar transferin bitimine dakikalar kala atıldı.Ve Kayseri, genç yıldızını bedelsiz olarak Galatasaray’a kaptırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz