Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nefes nefese 36 saat

Aziz Yıldırım, hafta sonunda 1750 km yol katedecek.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe Başkanı, cumartesi günü takımı Karabük’e götürecek. Aynı gün İstanbul’a dönüp pazar sabahı Mali Genel Kurul’a katılacak. Ardından tekrar Karabük’e geçip zorlu maç öncesi oyuncularına moral verecek.

SÜPER Lig’de şampiyonluk yarışı tüm hızıyla sürerken, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı ise hafta sonundaki büyük heyecanın yanısıra pazar günü Karabükspor maçıyla aynı gün yapılacak Mali Genel Kurul da düşündürüyor. Böylesine zorlu bir dönemeçte takımını yalnız bırakmak istemeyen Başkan Aziz Yıldırım hem maçı hem de Mali Genel Kurul’un aynı gün olması nedeniyle yoğun bir trafik maratonunun içine girecek. Yıldırım, takımı yalnız bırakmak istemezken, Mali Genel Kurul’a da mutlaka katılmayı düşünüyordu. Peki bu nasıl gerçekleşecekti? Düşünüldü ve sonunda formül bulundu...
 Takımın yanında
Yıldırım önce takım ile birlikte Karabük’e gidecek, ardından İstanbul’a dönüp mali genel kurula katılacak. Sonra yine takımına moral vermek için Karabük’e gidecek ve bir kaç saat sonra karşılaşma biter bitmez İstanbul’a dönecek... Yani tam 36 saat içinde yaklaşık 1750 kilometre yol katedecek. Tüm bunlara takımın moralini en üst düzeyde tutabilmek için katlanacak. Yıldırım, şampiyonluğa koşan takımın üzerine adeta titriyor. Takımla birlikte o sıkıntılı yolculuğu yapmasının teknik heyet ve oyuncularına nasıl bir güven vereceğinin de farkında.
Tribünde olamayacak
Yıldırım ilk kez takım ile birlikte otobüse binmeyecek. Başkan Eskişehir’e de takım otobüsüyle gitmiş ve 330 km’lik yol boyunca en ön koltukta oturmuştu. Cumartesi günü yapılacak Karabük yolculuğu sırasında da takımına moral ve güven aşılamak için takım otobüsünün en önünde yolculuk edecek olan Yıldırım, Karabük’te bir kaç saat takım ile birlikte olduktan sonra otomobille İstanbul’a geri dönecek. Bir kaç saatlik uykunun ardından pazar günü Mali Genel Kurula katılacak olan Yıldırım burada yapılacak görüşmelerin ardından özel uçakla Çaycuma’ya gidecek ve buradan da otomobille tekrar Karabük’e geçecek.
Yıldırım tüm bunları cezası nedeniyle karşılaşmayı stattan izleyemeyecek olmasına rağmen yapacak. Karabük’e vardıktan sonra takımın oteldeki son toplantısında futbolcuların yanında olacak Yıldırım, karşılaşmayı otelde izledikten sonra Karabük’ten, 100 km uzaktaki Çaycuma’ya geçecek ve özel uçakla İstanbul’a geri dönecek. Böylece 36 saatlik “Yıldırım Maraton” gece 23.00 civarlarında sona erecek.

Mali Genel Kurul’un önemi bu kez büyük

AZİZ Yıldırım, Fenerbahçe’de göreve geldiği günden beri çok özel durumlar dışında ne bir divan kurulunu, ne de bir mali genel kurul toplantısını kaçırmadı. Ancak Pazar günü yapılacak olan Mali Genel Kurul’un Fenerbahçe için tarihi bir önemi var. Sarı lacivertliler, UEFA kriterlerine uyabilmek adına Sportif AŞ ve Futbol Şubesi’ni birleştirecek. Bu konuda Futbol Federasyonu ile birlikte çalışmalara başlayacak olan sarı lacivertliler, Sportif AŞ’nin futbol şubesi ile birleştirilmesi için Mali Genel Kurul’dan izin isteyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz