GeriSpor Nefes kesen atlama antrenmanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nefes kesen atlama antrenmanı

Nefes kesen atlama antrenmanı
refid:12210953 ilişkili resim dosyası

8 Ağustos günü gerçekleştirilecek Red Bull Cliff Diving Series 2009 atlayışlarına katılacak olan Türk sporcu Erinç Kuzucu, Antalya'da 21 metre yükseklikten denize atlayarak antrenman yapıyor.

KUZUCU, YARIŞ GÜNÜ 26 METREDEN ATLAYACAK

Dünyanın en zorlu sporlarından biri olarak kabul edilen uçurum atlayışı/yüksekten atlama, Red Bull Cliff Diving'in 5'inci ayağı 8 Ağustos Cumartesi günü Antalya'daki Atatürk Parkı'nda yapılacak. Sporcuların en az 26 metre yükseklikten suya atlayarak 2.5 saniyede 90 kilometre gibi bir hıza ulaştığı, kontrol, akrobasi ve tehlike sınırlarının zorlandığı spor müsabakası olan Red Bull Cliff Diving Antalyalıların nefesini kesecek.

12 ülkeden 12 sporcunun katılacağı yarışmada Türkiye'yi Erinç Kuzucu temsil edecek. Yarışmanın yapılacağı platformun kurulduğu alanda günlük antrenman yapan Kuzucu, 21 metreden atlayışlar yaptı. Kuzucu, yarışma günü 26 metre atlamayı deneyecek. Daha önce 25 metreden atlayan ve çıtasını bir metre daha yükseltmeyi hedefleyen 30 yaşındaki Türk sporcu Kuzucu, Avusturyalı hocası eşliğinde her gün iki saat süren antrenman yapıyor.

Kurucu, "Böyle bir organizasyonda bir Türk sporcunun olmaması haksızlık olurdu. Uzun zamandır yüksek atlama sporuyla uğraşıyorum. Şimdiye kadar 10, 15 ve 16 metre atlayışlar yaptım. Buradaki antrenmanlarımda bu atlayışı 21 metreye çıkardım. Final günü ise 26 metreden atlayacağım" dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle