Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nefes kesen antrenman

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ATLAR KUMSALDA 1 SAAT KOŞUYOR

Tatilcileri gezdirirken huysuzluk yapmasınlar diye Kemer Naturland'ın iki gözde atına her sabah kumsalda koşu yaptırılıyor

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde bulunan Naturland Tatil Köyü'nün sahili her sabah renkli görüntülere sahne oluyor. Sabahın ilk ışıklarında Naturland'ın iki gözde atı Rıckyl ve Beyaz, kumsalda antrenman yapıyor.

İLGİNÇ ŞOV

Suların içinde son hızla koşturan atların bu nefes kesen antrenmanı yaklaşık 1 saat sürüyor. Erken kalkan veya sahilde güneşin doğuşunu bekleyen turistler de atların seyisleriyle birlikte sergilediği bu şovu ilgiyle izliyor.

ATLARI SAKİNLEŞTİRİYOR

İngiliz kısrağı Rıckyl ve Arap aygırı Beyaz'ın her sabah tekrarlanan bu antrenmanı yapmadıkları takdirde huysuzlandıklarını ve tatilcileri gezdirirken sorun çıkardıklarını belirten seyis Yıldıray Koşar, ‘‘Kumda antrenman atları sakinleştiriyor’’ dedi.

NEFES KESİYOR

Kum pistin veya suda antrenmanın atın ayaklarının güçlenmesi için de çok yararlı olduğunu söyleyen Koşar, ‘‘Sabahın ilk ışıklarında plajlarda kimse yokken at çalıştırmak bu işi yapanlar için tadına doyulmaz bir keyif’’ diye konuştu. Volkan GÜRAK /DHA


Bunları da Beğenebilirsiniz