Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nefes aldırmıyor

Tecrübeli teknik adam, dün sabah önce Sağlık Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mete Düren ve Dr.Ayhan Optur’la bir toplantı yaparak oyuncuların raporlarını tek tek inceledi, ardından 2 saat süren bir çalışma yaptırdı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ta Mustafa Denizli rüzgarı esiyor... Hafta içinde görevinden istifa eden Ertuğrul Sağlam’ın yerine takımın başına getirilen tecrübeli teknik adam gelir gelmez etkisin gösterdi. Dün Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mete Düren ve Dr.Ayhan Optur’la bir toplantı yapan Mustafa Denizli, "Her bir futbolcunun günlük sağlık karnelerini görmek istiyorum" dedi ve son durumları hakkında bilgi aldı.

Sezon başından bu yana bütün oyuncuların antrenman ve maç analizlerini de inceleyen Mustafa Denizli, Prof.Dr. Mete Düren’in hazırladığı test programlarını tek tek gözden geçirirken, "Beşiktaş’ın iyi bir kadrosu var. Oyuncularımızın teknik kapasiteleri de üst düzeyde. Ancak, bazı oyuncuların maç istatistiklerinde düşüşler olmuş. Bunu düzeltmek gerekir" diyerek gerekli önlemleri alacağını söyledi.

Prof.Dr.Mete Düren ise, "Takımdaki bütün oyuncuların sağlık bilgileri düzenli olarak inceleniyor. Antrenmanlarda ne yaptıklarını da kayıt ediyoruz. Bütün bilgiler bilgisayara yükleniyor. Beşiktaş sezona çok erken başladı ve iyi çalıştı. Sağlık durumları konusunda size her gün düzenli olarak bilgi verilecektir" dedi.

İdman iki saat sürdü

Beşiktaş, önümüzdeki hafta pazar günü Başkent’te oynayacağı Gençlerbirlği maçının hazırlıklarını dün sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Mustafa Denizli ve yardımcısı Tayfur Havutçu yönetiminde 2 saat süren antrenmanda siyah beyazlılar, ısınma hareketlerinin ardından 5’e 2 pas ve çabukluğa dayalı çalışmalar yaptı.

Dünkü antrenmana sakatlıkları bulunan Serdar Özkan ve Gökhan Zan tedavilerine devam edildiği için katılmadılar. Tello ve İbrahim Toraman ise kulüp doktorlarının programları doğrultusunda salonda çalıştı. Dün akşam oynanan milli maçta omuzundan sakatlanan genç golcü Batuhan Karadeniz’e özel tedavi programı uygulanacağı açıklandı.

Siyah beyazlılar, Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını bugün saat 11.00’de basına açık idmanla sürdürecek. Siyah beyazlı takımın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli de saat 14.00’te BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyecek.

Kartal’da suni çim alarmı

Öte yandan Beşiktaş, Gençlerbirliği ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma için Ankara’ya maçtan 3 gün önce gitmeye hazırlanıyor. Siyah beyazlı takım, karşılaşmanın oynanacağı 19 Mayıs Stadı’nın zemininin suni çim olması ve bu çimin aynı özelliklerini taşıyan başka bir stat olmaması sebebiyle karşılaşmadan 3 gün önce Ankara’ya giderek, maçın hazırlıklarını 19 Mayıs Stadı’nda gerçekleştirecek.

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin bu konuda yapmış olduğu istek sonrası siyah beyazlı kulübün yetkilileri 19 Mayıs Stadı yetkilileri ile temasa geçti. Ankara’da konaklayacağı otel ve çalışma programında son dakikada bir değişiklik olmadığı taktirde Beşiktaş, 16 Ekim Perşembe günü Ankara’ya gidecek.