« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neeskens Sabri'ye alternatif getirdi

Galatasaray’ın en çok eleştirilen bölgesi sağ beke takviye olarak alınan 19 yaşındaki futbolcu, Hollanda Milli Takımı’nda da forma giyiyor. Genç gurbetçi sarı kırmızılı kulübe ocak ayında katılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ALT yapı takımları ve yurt dışında forma giyen gençleri yakın takibe alan Galatasaray Yardımcı Antrenörü Johan Neeskens, ilk transferine imza attı. Geçmişte Hollanda B Milli Takımı Teknik Direktörüğü yapan Neeskens, o dönemde beğendiği 1990 doğumlu Okan Kurt’un transferini bitirdi.

Bir senesi opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzaladığı ifade edilen ve transferi ocak ayında duyurulacak Okan Kurt, sağ bek olarak yetişse de sağ açıkta da görev alıyor ve hücuma katkıda bulunuyor.

Rijkaard da onayladı

Hollanda’nın De Graafschap Doetinchem Kulübü alt yapısında yetişen, Vitesse’nın sağ bekinde görev yapan Okan, İngiltere Championship ekibi Derby County’de forma giyiyor. 3 hafta önce ilk maçına çıkan genç futbolcu ardından Hollanda Ümit Milli Takımı’na seçilmişti. Neeskens’in Hollanda Ümit Milli Takımı’nda da takip edip olumlu rapor verdiği ve teknik direktör Frank Rijkaard’ın da onay verdiği Okan, için yöneticilerin temesa geçtiği 19 yaşındaki futbolcu  G.Saray’ın teklifini geri çevirmedi.

Galatasaray rüyasıydı

1.76 metre boyundaki yetenekli oyuncu, özellikle hızı, pas yüzdesi yüksekliği ve iyi-sert şutları ile Neeskens’in gözüne girmeyi başardı. Galatasaray´ın Sabri Sarioğlu’nun bulunduğu sağ bek pozisyonundaki alternatif arayışlarına çözüm sunacak nitelikte bir futbolcu olan 19 yaşındaki Okan, 12 yaşında De Graafschap Kulübü’ne gelmiş ve burada A Takım’a kadar yükselmişti. Galatasaray taraftarı olarak bilinen genç futbolcu böylece rüyalarını süsleyen takıma transfer oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz