« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neeskens pantolonunu sattı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard ve yardımcısı Johan Neeskens'in eşyaları, Neeskens'in kurduğu NEES Vakfı yararına satıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Geceden fotoğraflar...

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers'in ev sahipliğinde, Eyüp'teki Otto Santral'de düzenlenen geceye Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, bazı yönetim kurulu üyeleri, Rijkaard, Neeskens ile çok sayıda davetli katıldı.

Eşyaların satışa sunulması öncesi kısa bir konuşma yapan Onno Kervers, Türkiye-Hollanda ilişkilerinin önemine değinerek, Rijkaard ve Neeskens'in, futbol yoluyla buna büyük katkı sağladığını söyledi.

Neeskens de özürlü çocuklar yararına kurduğu vakfın gelişmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, geceye katılanlara teşekkür etti.

Teknik direktör Rijkaard ise Galatasaray'da çalıştığı için gurur duyduğunu kaydederek, "Çok büyük bir kulüp. Başkanımız Adnan Polat'ın böyle bir organizasyona katılması çok önemli. Ayrıca Haldun Üstünel de Türk misafirperverliğini en iyi şekilde gösteriyor" dedi.

Daha sonra açık artırma usulü yapılan satışta, aralarında Neeskens'in yağlı boya resmi, Galatasaraylı futbolcular ve Rijkaard'ın imzaladığı formalar, imzalı Hollanda milli takımı forması, Neeskens'in pantolonu, Rijkaard'ın tişörtünün de bulunduğu eşyalar yer aldı. Satıştan 16 bin lira gelir elde edildi.

Gece, Giovanca grubunun konseriyle sona erdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler