« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neeskens: 'Galibiyeti hakettik'

Galatasaray Antrenörü Johan Neeskens, Panathinaikos maçında takımın performansından memnun olduğunu ifade ederek, 'Galibiyeti hakettik' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Johan Neeskens, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında,  galibiyetten dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Çünkü ligde toplam 5 maçta 13  puan aldık ve liderliği garantiledik. Takımın gösterdiği performanstan memnunum,  bugün kesinlikle kazanmayı hakettik” diye konuştu.

Neeskens, Keita'nın yedek kalmasıyla ilgili bir soruyu, “Futbol 11 kişi  oynanıyor, bugünkü 11'de Keita yer almadı. Onun yerine oynayan futbolcumuz çok  iyi performans gösterdi. Yedek oyuncudan beklentimiz, maça girip oyunu  canlandırması. Bugün de Keita o görevi yerine getirdi” diye yanıtladı.

Devre arasında savunmaya takviye yapıp yapmayacaklarının sorulması  üzerine Hollandalı çalıştırıcı, “Öncelikle 4 stoperden memnunum. Emre Güngör'ün  sakatlığı var. Emre Aşık'ın temposu sakatlık nedeniyle düşük. Mehmet Topal'ın bu  kapasitesi var, Hakan Balta da orada oynayabiliyor. 3-4 maçlık periyot var.  Bundan sonra oturup konuşulur ve gerekli görülürse transfer yapılabilir. Şu anda  böyle bir transfere ihtiyaç yok” dedi.

Panathinaikos'un çok iyi bir takım olduğunu belirten Neeskens, Yunanistan  Ligi'nin güçlü ekiplerinden olan rakiplerini 2 maçta da yenmelerinin çok güzel  bir duygu olduğunu söyledi.

Hollandalı çalıştırıcı, “Siz memnunsunuz, ama yöneticiler oyundan memnun  değil” denilmesi üzerine, “Yöneticilerimizin açıklamalarına saygı duyuyorum,  ama dürüst olmak gerekirse fazla katılmıyorum. İlk yarıda oyunu domine ettik,  Panathinaikos kalemize gelmekte zorlandı” açıklamasını yaptı.

HENK TEN CATE: “ARDA'YI DURDURAMADIK”

Panathinaikos Teknik Direktörü Henk ten Cate de sol kanatta Arda'yı  durduramadıklarını ve bu nedenle sorun yaşadıklarını söyledi.

Henk ten Cate, İstanbul'a beraberlik için geldiklerini ifade ederek,  “Takımımızın top kontrolünde sorunu yoktu, bizim hedefimiz iyi savunma yapmaktı.  Maça iyi başladık, kontraatak aradık, ayrıca net pozisyonlar da bulduk. Sol  kanatta Arda'yı durduramadık, Arda nedeniyle ciddi sorunlar yaşadık” dedi.

Golden sonra iyi oynadıklarını ve rakip üzerinde baskı kurduklarını dile  getiren Henk ten Cate, “Pozisyonlarımız ve penaltı pozisyonumuz var. Son 3  maçımızı yitirdik ama pozisyonlara girdik. Top kaleye girmedi” diye konuştu.

Henk ten Cate, maçın ikinci yarısındaki pozisyonda penaltı olup olmadığı  konusunda ise, pozisyonun uzağında olduğunu ve bu nedenle yorum yapamayacağını  bildirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz