« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nee Q7 mi gelmiş

İstanbul’a dönerek antrenmana çıkan Quaresma, teknik direktör Samet Aybaba’yı da şaşırttı

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’ta gözden çıkarılan Portekizli’ye, A2 takımı antrenörü tarafından özel bir çalışma programı uygulanacak. Yıldız futbolcu transfer sorununu çözer çözmez de satılacak.

BEŞİKTAŞ’ta gözden çıkarılan ve Avusturya kampına götürülmeyen Ricardo  Quaresma’nın önceki gece İstanbul’a dönmesi kafaları karıştırdı. Portekizli yıldızın ayağının tozuyla yaptığı, “Beşiktaş ile sözleşmem var ve sözleşmem bitene kadar burada kalmak istiyorum” açıklamaları şimdi ne olacak sorusunu gündeme getirdi.

Haberi mola sırasında öğrendi

Siyah beyazlılarda teknik patron Samet Aybaba ve ekibi dün Avusturya kampının ikinci bölüm çalışmaları için 5 saatlik yolculuk sonrası Seefeld’e geldi. Aybaba, yorucu yolculuk esnasında verilen molada Portekizli yıldızın İstanbul’da antrenmanlara çıktığının belirtilmesi üzerine “Nee, Quaresma idmana mı çıktı?” diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.

A2 antrenörü ile birlikte çalışacak

Quaresma’ya bir çalışma programı verildiğini ve A2 antrenörü Erkan Avseven tarafından sabah ve akşam olmak üzere iki özel program uygulanacağını ifade eden Aybaba, “Ben göreve geldiğimde söyledim. Takıma katkısı olmayan kimseye taviz vermem. Beşiktaş’ın menfaatine uygun olan bir program hazırladık. Zor günlerde herkesin fedakârlık yapması gerekir. Şu anda Quaresma’yı kadroda düşünmüyorum. Menajeri ve kulüple umarım kısa sürede sorunu çözerler” dedi.

Simao da döndü

BEŞİKTAŞ’ta teknik direktör Samet Aybaba’nın kadroda düşünmediği bir diğer Portekizli yıldız Simao Sabrosa da tatil sonrası İstanbul’a döndü. Ricardo Quaresma ve Alves ile birlikte Nevzat Demir Tesisleri’nde antrenman yapacağı açıklanan Portekizli’nin transferi için Beşiktaş’ın her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğu kaydedildi.

İdmandan kaçarsa notere yakalanacak

BEŞİKTAŞ Kulubü, İstanbul’a dönen Ricardo Quaresma’yı yakın takibe aldı. Noteri hazırlayan siyah beyazlılar, Portekizli yıldızı antrenmanları aksatması halinde UEFA’ya rapor edeceği belirtildi. Bununla beraber Q7’nin gece yaşamı da yönetim tarafından mercek altına alındı. İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Quaresma’nın kulüpten beş kuruş alacağı olmadığını ve önceki gün kendisine son maaşını ödediklerini belirterek, hiçbir oyuncuya borçlarının kalmadığını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz