« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nedir bu haliniz?

Şampiyonlar Ligi rüyasına erken veda edilen Shahktar maçları sonrası, teknik direktör Vitor Pereira’nın Fenerbahçe üzerinde yapmak istediği değişiklikler de netleşti...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Portekizli hoca bunun sinyallerini de dünkü idmanda verdi. Dünkü çalışmada Pereira esti, gürledi. Isınma bölümünün ardından idmanı yarıda kesip sinirli bir şekilde takımı etrafına toplayan Portekizli hocanın sözleri, futbolcular üzerinde adeta tokat etkisi yarattı. Eleştirilerden ise nasibini en çok Diego ve Alves aldı...
Samandıra’da hocanın oyuncularına karşı yaptığı sert uyarılara gelin hep birlikte bakalım...

“KOPYA GOLLER YİYORUZ”

- Bu ne hal! Yediğimiz goller birbirinin kopyası... Rakibi seyrediyorsunuz (Alves’i burada hedef aldı) İleri çıkarken sürekli top kaybediyoruz ve bu toplar tehlike yaratıyor.
- Haftalardır antrenmanda bunları çalışmadık mı? Neden söylediklerim uygulanmıyor? Ben her defasında orta alan oyuncularından (Diego’yu kastederek) basit ve garanti oynamalarını istedim.
- Siz ne yaptınız. Ya en zor yere pas atıp ya da adam geçmeye çalıştınız. Kaptırdığımız her top ya gol, ya tehlike oldu.
- Ben sizden oyunun yönünü çevirmenizi, sahada sürekli olarak pas yapmanızı istiyorum.


İKİLİ TOPUN AĞZINDA


Defalarca orta alan ve savunma arası açılmamalı diye uyardım. Ama oyunun büyük bölümünde takımın boyu 70 metreyi buldu. Defans ile orta alan arasındaki boşluklar yüzünden top hep rakibe gitti. Hata yapan bundan sonra forma göremez.
Takımda bu gelişmeler yaşanırken, Diego ve Alves’in topun ağzında olduğu öğrenildi. İki futbolcunun da istediği düzeye gelememesi Vitor Pereira’yı başka alternatiflere yöneltti. Bunların başında da transfer geliyor. Ve hoca istediği oyuncu tipini de şu sözlerle anlatıyor...
- Bize bir Fred gerek. Onun benzer özelliklerine sahip bir isim çok işimize yarar...

PEREIRA, FENERBAHÇE'NİN BAŞARISI İÇİN REÇETEYİ HAZIRLADI


1- Öncelikle takımın sürekliliği olmalı. Garanti ve hızlı pas bir felsefe olarak oyuncuların üzerine yerleşmeli. Bütün halinde ileri çıkarken, savunma da kesinlikle garantiye alınmalı.

2- Kademe anlayışı hoca için çok önemli. Özellikle savunmada adam kaçırılmaması üzerinde hassasiyetle duruyor. Bu duruma en iyi örneği de Shakhtar deplasmanında yenilen gollerle gösteriyor.

3- Bilinçli oyun... Topa sahip olup, topun olumlu kullanılmasının peşinde. Rakibin forvetlerinin iyi kontrol edilmesi ve ileri çıkarken savunmanın garantiye alınması olmazsa olmaz şartı...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz