« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nedim Karakaş'tan Ergin Ataman'a sert cevap

Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, Galatasaray Medical Park Baş Antrenörü Ergin Ataman'a sert cevap verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Nedim Karakaş'ın o cevabı;

Bugün bazı gazetelerde Galatasaray antrenörü Sayın Ergin Ataman’ın ‘‘Eğer Fenerbahçe Ülker Euroleague direkt olarak katılıyorsa bunda bir yanlışlık var ’’ diyerek Fenerbahçe ile ilgili belirttiği görüş sadece Fenerbahçe’ye yapılan bir saldırı olmayıp haddini aşan ve popülist ifadeler içermektedir. Kendisinin sadece 1 yıldır görev aldığı Galatasaray’ın Euroleague devamlı olarak katılmasını isterken bilhassa Fenerbahçe Ülker’i hedef göstermesi ve yıllarca görev aldığı Efes Pilsen’i (Bugün kü adıyla Anadolu Efes) göz ardı etmesi bunun en önemli işaretidir.

Fenerbahçe Ülker son iki sezondur hedeflenen derecelere ulaşamadığı gerçektir. Ancak Fenerbahçe Ülker Türk basketboluna yaptığı hizmetler de ortadadır. Kendimizi başarısız gördüğümüz bu sene bile Galatasaray’ı yenerek elde ettiğimiz Türkiye Kupası göz ardı edilmemelidir.

Neden direkt olarak katıldığımıza gelirsek öncelikli olarak Euroleague’in yani ULEB kuruluşunu incelemesi ve nedenlerini öğrenmesi gerekir. Ayrıca Fenerbahçe ve Ülker kulüplerinin birleşmesi ile meydana gelen dev ortaklığın neden direkt olarak katıldığını ise kısaca açıklayayım. Fenerbahçe Ülker birleştikleri son sekiz yıl içinde; 4 Beko Basketbol ligi Şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası Şampiyonluğu (Son 4 yılda 3 defa) ve 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Ayrıca Genç, Yıldız ve Küçükler kategorilerinde devamlı olarak finallerde yer alan ve defalarca şampiyonluk yaşayan altyapıya sahip olmasıdır.
Altyapılarımızdan yetiştirdiğimiz ve Milli takımlarımıza gönderdiğimiz onlarca sporcumuz ve NBA’ye gönderdiğimiz 3 oyuncumuz Ömer Aşık, Semih Erden ve Enes Kanter bugün için Türkiye’nin de gururu olmuşlardır. Bu 3
sporcunun 2 tanesinin kendi altyapımızdan yetişerek NBA’ye gitmeleri ise bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır.

Ayrıca, Fenerbahçe Ülker’in kendi imkanları ile yaptığı, sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da ve Dünya’da birkaç kulüb haricinde hiçbir kulübün sahip olmadığı ve Avrupa’nın en güzel ilk 3 salonundan birine sahip olduğu için Euroleague’in devamlı üyesidir.

Galatasaray ise en son şampiyonluğu 1990 yılında kazanmış ve o günden bugüne kadar sesi çıkmamıştır. Arada geçen 23 yılda kaç başarısı vardır ( şayet 1990 dan bugüne gelirsek Ülkerspor’un elde ettiği 4 Lig Şampiyonluğu, 4 Kupa ve 3 Cumhurbaşkanlığı şampiyonluklarını da dahil etmek gerekir.)  Geçen sene elde ettikleri ligi 1.sırada bitirme başarısı ve bu seneki ligi 1.bitirmeleri kendileri açısından önemlidir ama Euroleague katılımları için yeterli değildir.

Türk Basketbolu’nun gelişimi, Avrupa’da ve Dünya’da daha çok söz sahibi olabilmesi ve hak ettiği yere gelebilmesi açısından sadece Galatasaray değil diğer takımlarımızın da katılımlarını destekleriz.
Sayın Ergin Ataman’ın liglerimizin başarılı bir antrenörü olarak bu tip polemiklere girmemesini isterdim. Çünkü bu konu antrenörleri değil yönetimleri ilgilendirir. Ama kendisine neden Fenerbahçe’nin büyük olduğunu ve neden Euroleague’in devamlı bir üyesi olduğunu anlatabilmiş olmak en büyük dileğimdir.

Nedim Karakaş
Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz