Ege Haberleri

EGE

  Nedeni bulunamadı 16 aylık 27 kiloluk Elif Naz öldü

  Nesrin COŞKUN / İZMİR, (DHA)
  08.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de ev kadını Sıdıka Akgıran (36) ile baharatçı Ercan Akgıran’ın (37) iki çocuğunun küçüğü olan Elif Naz, nedeni belirlenemeyen nefes darlığı ve yaşıtlarının kat kat üstündeki kiloları yüzünden defalarca hastanelik oldu.

  Dört günlükken sarılık nedeniyle hastanelerle tanışan minik kız, dört aylıktan itibaren hızla kilo almaya başlayınca farklı sorunlarla doktora götürüldü.
  Üç kez İstanbul’daki hastanelerde, beş kez Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi ile iki kez İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan ve tedavi gören Elif Naz’ın kilo alma nedeni belirlenemedi.

  Kısacık ömrü hastanede geçti
  1,5 ay önce DEÜ Hastanesi’ne yattığında 28 kilo gelen, nefes darlığı gelişen, dudakları, bacakları moraran, geceleri uyuyamayan Elif Naz, neredeyse ömrünün büyük bölümünü hastane odalarında geçirdi. Zaman zaman yediği yiyecekler akciğerine kaçan Elif Naz’a diyet düzenlendi, kilo vermesi istendi. Son bir ayda ayaklanan Elif Naz, doktorların istediği gibi bir kilo vedi. Ancak minik kız önceki gün uykusunda yaşamını yitirdi. 16 aylık Elif Naz, Narlıdere Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı