« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neden yabancı hoca arıyorsunuz

Rumen çalıştırıcı, “Türkiye, Şenol Güneş ile dünya, Fatih Terim ile Avrupa üçüncüsü oldu. Milli Takım için teklif almadım. Zaten Shakhtar ile iki yıllık sözleşmem var” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SHAKHTAR Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Türk Milli Takımı’nın Şenol Güneş ile dünya, Fatih Terim ile Avrupa üçüncüsü olduğunu belirterek, bu kadar başarılı Türk hocalar varken ay yıldızlı ekibin başına yabancı teknik direktör aranmasını anlamadığını söyledi. Antalya’ya Bulgaristan A Milli Takımı ve Antalyaspor ile özel maçlar yapmak için gelen Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk’in Rumen çalıştırıcısı Lucescu, Terim’in ayrılmasından sonra Türk Milli Takımı için adının anıldığına dikkati çekerek, “Türkiye için teklif almadım. Zaten Shakhtar ile iki yıllık sözleşmem var. Bu nedenle şu anda Türkiye’de çalışmam mümkün değil. Ben görevimin başındayım” dedi.

Karar federasyonun

“Türk Milli Takımı için Türk mü yoksa yabancı teknik direktör mü daha iyi olur?” sorusu üzerine Lucescu, “Türk çalıştırıcılar milli takımda başarılı oldu. Bu kadar başarılı Türk teknik direktör varken milli takımın başına neden yabancı teknik direktör aranıyor. Ancak son kararı federasyon verecek. Türkiye’de hangi Türk hocanın milli takımın başına geçmesi konusunda yorum yapamam” diye konuştu. Lucescu, Süper Lig’in çok kaliteli olduğunu da söylerken şöyle devam etti: “Henüz daha yolun başı. Şu anda kimin şampiyon olacağı belli olmaz. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş iyi oynuyor. Beşiktaş kötü başlangıç yaptı ama toparlandı. Türkiye liglerini fırsat buldukça izlemeye çalışıyorum, ancak biz de yoğun çalışıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz