« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neden oynatmıyorsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ahmet'in Denizli maçı öncesi Scala'ya isyanı başına dert açtı

‘‘Takımın patronu benim. Sana ihtiyacım olursa oynatacağım. Kadroyu yaparken de kimseye sormam’’ diyen İtalyan çalıştırıcı, Ahmet'e Beşiktaş Yönetimi tarafından ceza verilmesi için rapor tuttu.

Yönetim el koyuyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Scala ile yıldız futbolcu Ahmet arasındaki gerginliğe yönetim kurulu el koyuyor. Denizlispor maçı öncesi Ahmet'in disiplinsizlik yaptığı gerekçesiyle önce kadroya almayan daha sonra tribün baskısı nedeniyle ikinci yarıda sahaya süren Scala bu oyuncuya ceza verilmesi için tuttuğu raporu yönetime verecek.

Zor yatıştırıldı

Denizli maçı öncesi İtalyan hocanın yanına gelen Ahmet ilk 11'de olmadığını görünce ‘‘Beni neden oynatmıyorsun. Formdayım. Çok çalışıyorum, karşılığı yedek kulübesi mi?’’ diyerek tepki gösterdi, araya giren futbolcular tartışmanın büyümesini önlediler. Scala ise Ahmet'in tavrını beğenmediğini ileri sürerek şunları söyledi:

PATRON BENİM

‘‘Takımın patronu benim. Sana ihtiyacım olursa oynatacağım. Kadroyu yaparken de kimseye sormam.’’ Ahmet bunun üzerine de sert bir dille ‘‘Siz bilirsiniz hocam’’ ifadesini kullandı. Scala, futbolcularla arasında olan sıkıntının kendi aralarında çözüleceğini ve yedek kalan bir futbolcunun sinirli çıkışının normal olmadığını açıkladı.

Ümit ve Erman'a ‘‘Hazır ol' emri

Beşiktaşlı futbolcular dün Teknik Direktör Scala yönetiminde kondisyon ve taktik çalışması yaptı. İki gündür İtalya'da futbolcu arayan Scala antrenman öncesi futbolcularla toplantı yaparak ‘‘Kimseyi göndermek istemiyorum. Ama önemli bölgeler için arayışlarım sürüyor’’ dedi. Siyah beyazlı futbolculardan Nouma, Mehmet, Tayfur ve Nihat gol provası yaparken, defans oyuncularından Ümit ve Erman'a hazır ol emri verildi. Cumartesi günü Yimpaş Yozgatspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta kaleyi Fevzi'nin koruyacağı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler