Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Neden hayâ edip ses vermiyorsun

  ANKARA
  31 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ekim 2011 - 00:24

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, CHP’deki yolsuzluk iddiaları karşısında sessiz kaldığını söyleyen Başbakan Erdoğan’a kurye aracılığıyla yolladığı bir mektupla cevap verdi.

  Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Siz neden hayâ edip, ses vermiyorsunuz? Ben rüşvet defterini rafa kaldırın, kasaya kilitleyip suçun üstünü örtün diye göndermedim” diye yazdı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP içindeki yolsuzluk iddiaları karşısında kendisini sessiz kalmakla suçlayan Başbakan Tayyip Erdoğan’a mektupla yanıt gönderdi. CHP Lideri, “Siz neden hayâ edip, ses vermiyorsunuz? Ben rüşvet defterini rafa kaldırın, kasaya kilitleyip suçun üstünü örtün diye göndermedim” dedi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sözlerine gerekçe olan eski Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz hakkında CHP Genel Sekreterliği’nin 2008’de yaptığı suç duyurusunun dilekçesini de mektubuna ekledi. Kılıçdaroğlu, dün kurye aracılığıyla Başbakan’a gönderdiği mektupta şu ifadeleri kullandı:

  Kasetleri birlikte dinledik

  Sayın Başbakan, 17 Ekim 2011’de Kızılca-hamam’da konuşurken, ‘İsim vermeyeceğim, biri çıkmış siyasetin kirlendiğinden söz ediyor. Biraz hayâ eden insan bütün Türkiye’nin duyduğu, kendi partisinin belediye başkanının ifadesiyle, ses kasetlerini hep beraber dinledik. ‘Yamyamları doyuramıyorum’ diyen kendi belediye başkanının itirafını da duyar da ses verir’ dediniz. Haklısınız, yolsuzluk olunca insan gerçekten de haya eder, ses verir. Peki siz neden haya edip, ses vermiyorsunuz?

  Rüşvet trafiği defterdeydi

  Hatırlar mısınız? Kayseri Belediyesi’ndeki rüşvet trafiğini çok somut olarak ortaya koyan defteri size göndermiştim. O defterde, kimden ne kadar rüşvet alındığı, rüşvetin kime verildiği, nasıl paylaştırıldığı kuruşu kuruşuna kayıtlıydı. Siz ne yaptınız? ‘Bunun altında imza yok’ diyerek sümenaltı ettiniz. Ben o defteri siz rafa kaldırın, kasaya kilitleyip suçun üstünü örtün diye göndermedim. Başbakan olduğunuzu hatırlayıp, ar ve haya edip sorumluluğunuzu yerine getirin diye gönderdim.

  Müfettiş görevlendirmediniz

  Defterdeki rüşvet akışıyla ilgili iddiaları incelemesi için bir müfettiş bile görevlendirmediniz. Öte yandan Elazığ belediyesi ile ilgili olarak namuslu, vicdanlı bir AKP’linin yaptığı yolsuzluk ihbarını da sümenaltı ettiniz. Yani her 2 olayda da hayâlı davranmadınız. Üstelik CHP’yi AKP zannederek çamur attınız. Şunu çok iyi biliniz ki CHP, AKP değildir. Biz nerede yolsuzluk, hukuksuzluk, usulsüzlük varsa kararlılıkla üzerine giden bir partiyiz.

  Örnek olması dileğiyle

  Siz CHP’ye çamur atmak için eski defterleri karıştırırken, biz çoktan ses vermiş, tam 34 ay önce CHP Genel Sekreteri’nin imzasıyla 23 Aralık 2008 tarih ve 2008/4934 sayılı yazımızı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na göndermiş, suç duyurusunda bulunmuştuk. Bu da gösteriyor ki, CHP, AKP değildir. Toz, kir, pislik kabul etmez. Hayâlı davranır. Sizin de hayâlı davranarak, elinizdeki yolsuzluk bilgi ve belgeleriyle rüşvet defterini yargıya teslim etmenizi öneriyorum. Bu arada, size örnek olması dileğiyle, CHP’nin Genel Sekreteri Sayın Önder Sav’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu metnini de gönderiyorum.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı