Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Neden aldatıyoruz?

  Hürriyet Haber
  01 Şubat 2005 - 11:50Son Güncelleme : 01 Şubat 2005 - 11:50

  Popüler bilim, teknoloji ve kültür dergisi Focus, Şubat 2005 sayısında, günümüzün popüler kavramlarından biri olan "aldatmak" konusunu bilimsel yönleriyle inceliyor.

  Evrimci psikologların insanoğluna bir iyi bir de kötü haberleri var... İyi haber: İnsan aşık olmak için tasarlanmış... Kötü haber: Tekeşliliği korumak konusunda çok da başarılı değil.

  Popüler bilim, teknoloji ve kültür dergisi Focus, Şubat 2005 sayısında, günümüzün popüler kavramlarından biri olan "aldatmak" konusunu bilimsel yönleriyle inceliyor. Aldatmanın ve sadakatsizliğin genlerden kaynaklandığını savunan görüşle, bu savın karşıtlarının karşı karşıya geldiği dosyada, erkek ile kadınlar üzerinde yapılan kapsamlı deneyler ve sonuçlarına yer veriliyor.

  Bir hazin öykü...

  Derginin özel dosyalarından bir diğeri "Kanada'daki Türk Esirler"... Amerika rüyasıyla başlayan ve I Dünya savaşı'nda Kanada'daki esir kamplarında son bulan Türk esirlerin öyküsü yüreğinizi burkacak.

  Tıbbın en iyi 10 buluşu...

  Tıkalı kalp damarları, kanser ve nedeni bilinmeyen pek çok rahatsızlığa karşı tıbbın mücadelesi önemli adımları beraberinde getirdi. Tıp dünyasının son yıllarda gelişme kaydettiği 10 buluşu ve açıklamalarını Focus'ta bulabilirsiniz

  Şifreniz derginizle birlikte

  Bu sayıda derginin içinde bir de şifre veriliyor. Bu şifreyle
  www.focusdergisi.com.tr adresinde Focus konularının ayrıntılarına ulaşabileceksiniz. Yanı sıra bu şifreyle girip, iş başvuru testi örneğini çözebilir ve diğer adayların bir adım önüne geçebilirsin.   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı