"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Neden 40 soruya bakıldı

YGS Matematikte 33 soruda şifre olduğu söylendi. Bu da demektir ki şifreyi alanlar 33 soruyu kesin yaptı.

Geriye kalan 7 soruyu da kafadan atsa doğru bulma ihtimali 1 veya ençok 2 cevap daha. Yani şifreyi alan kişiler, matematik testinden 33 ile 35 soruyu doğru cevaplayanlar arasında araştırılmalıydı. Oysa yapılan açıklamalarda geçen sene 40’ta 40 yapanlarla bu sene 40’ta 40 yapanlar mukayese edilip dikkat çeken bir fark görülmediği için kopya yok deniliyor.
1. Bir önceki sene de kopya olmadığı ne malum?
2. KPSS’de %100 yapıp yakalanan salaklardan sonra bu defa 33 sorunun cevabı şifrelenerek böyle bir yakalanmanın önüne geçilmiş. İyi geçilmiş ama biz o zaman niye 40’ta 40 yapanları mukayese ediyoruz ki. Şifreyi alanlardan hiçbirinin 40’ta 40 hatta 40’ta 39, 38, 37, 36 yapma ihtimali yok ki. Niye elma ile armut toplanıyor.
Erbil BİLGİLİ- E.Öğretmen

Sıra için özür borcu

BEN 56 yaşındayım ve Hürriyet gazetesinin uzun yıllardır okuyucusuyum. Sizin köşenizde çıkan yazıları da en ince detayına kadar takip ediyorum. Bizlerin bazı konularda sesimizi en iyi şekilde duyurduğunuzu çok iyi biliyorum. Bu yüzden bu yazımın sizin köşenizde yayınlanmasını arzu ettim. Ben de 22,5 sene çalışıp, emekli oldum. Haksızlıklara dayanamıyorum, içimi acıtıyor. Ben ve benim gibi haksızlığa dayanamayan binlerce vatandaşımız var. Size ve ekibinize başarılı ve sağlıklı nice yıllar dilerim.
Annemin sağlık kontrollerini iki yıldır Medicana Hastahanesi’nde yaptırıyoruz. Sebebi ise doktorlarının ve personelinin ilgisi ve hastalarla yakından ilgilenmeleri... 29.04.2011 Cuma günü saat 09.00’da Endokrin Bölümünde randevumuz vardı. Annemle saat 08.45’de hastanede işlemlerimizi yaptırıp sıramızı bekledik. Saat 10.00 oldu biz ve diğer hastalar hala bekliyorduk. Önce doktorumuzun acil hastası olduğu için yatan hasta katına gittiği söylenildi. Bu arada Sinan Aygün geldi. Bekleyen hastaların önünden geçti ve direkt odaya alındı.
Olmadı Sinan Aygün. O kadar kişini hakkına tecavüz etmeye hakkınız yoktu. Üstelik adayı olduğunuz partinizin söylemlerine de ters düştünüz. Yarın mecliste siz ve sizin gibi düşünen milletvekilleri de halkın içinden gelerek bizim haklarımızı böyle mi çiğneyeceksiniz? Yıllardır sizin gibi seçilen kişiler hep aynısını yaptı, halkın oylarıyla geldiklerini unutup forslarını kullandılar ve bunu doğal hakları sanıyorlar. Bizim yanımızda oturan hastaların ve annemin aciliyetinden haberiniz yoktu tabi. Özel hastanelerin bu tür konularda daha dikkatli olmaları gerekir. Hastaların ve diğer kişilerin ülkemizde eşit haklara sahip olduğunu lütfen unutmayalım.
Bugün Endokrin servisinde sırasını bekleyen tüm hastalardan başta Sinan Aygün ve Medicana Hastanesinin yetkililerinden bir özür beklemek hakkımız olsa gerek. Umarım bir daha böyle olaylarla karşılaşmayız.
Ayşe Berrin MÜFTÜOĞLU

Felsefe’ye 500 kadro

BEN felsefe grubu öğretmeniyim. 2005 mezunuyum. Bölümüne yıllardır çok az sayıda kadro veriliyor. Mağduriyetimizin az da olsa giderilmesi için felsefeye 500 kadro talep ediyoruz Ayrıca rehber öğretmen açığı çok fazla olması ve zaten felsefe grubu öğretrmenleri hali hazırda dersanelerde rehber öğretmenlik yaptıkları için 2. öncelikli rehber öğretmen olarak atanmak istiyoruz.

Berna DOĞAN


KISA... KISA...

- TEMA Vakfı ve Ankara’daki üniversite öğrencilerinin katılımıyla faaliyet gösteren Ankara Genç TEMA’nın düzenlediği ‘İnsanın Doğaya Olumlu ve Olumsuz Etkileri’ konulu fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi 13 Mayıs. (www.ankaratema.org)

X