KASTAMONU HABERLERİ

Necmettin Erbakan’ın vefatının 5. yılı

AA / Semih Yüksel
28.02.2016 - 17:38Son Güncelleme :
AA / Semih Yüksel

KASTAMONU (AA) - Kastamonu’da eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 5. yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Saadet Partisi İl Başkanlığınca Kuzeykent Belediye Konferans salonunda düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim okunarak, merhum Erbakan'ın yaşamını anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Partinin il başkanı Mehmet Demirkan, burada yaptığı konuşmada, merhum liderleri Prof. Dr. Erbakan'ı anmak, onu anlamak üzere bir araya geldiklerini belirterek, "Düzenlemiş olduğumuz konferansa hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum, hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Programa katılan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş da Türkiye'nin değerlerinden merhum Necmettin Erbakan'ı rahmetle andıklarını söyledi.

Değerli ülke ve insanlık adamlarının kolay kolay gelmediğini belirten Babaş, "Biz de bunların değerini bilip, hayatımızı düzenlemeli, geleceğimize de ona göre yön vermeliyiz. Hayatının her dönemi başarılarla doludur, bunlar bizim için bir gurur kaynağıdır. Tabi, fikirleri düşünceleri yaptıkları ve yapmak istedikleri gerçekten Türkiye için, Türk insanı ve İslam alemi için büyük bir öneme sahipti. Çoğunu hayatta iken başarmış bir ilim adamı, bilim adamı, siyasetçi ve devlet adamıydı. Rahmetli hocamız Necmettin Erbakan'ı rahmet ve minnetle anıyorum" şeklinde konuştu.

Partinin merkez istişare kurulu üyesi Dursun Ali Düzenli ise 28 Şubat'ın çok talihsiz, vatan toprağı üzerinde hakka giden bir yolda bu davanın önünü kesmek için kurgulanmış siyonist bir plan olduğunu vurguladı.

Merhum Erbakan'ın 5 yıl önce rahmete kavuştuğunu anımsatan Düzenli, "Bugün 28 Şubat, dün 27 Şubat'tı. Dünkü tarihle Erbakan hocamız rahmete kavuştu, tam 5 yıl doldu. 28 Şubat Erbakan hocamız ve milli görüş üzerine yapıldı. Ne için yapıldı? 28 Şubat çok talihsiz, vatan toprağı üzerinde hakka giden bir yolda bu davanın önünü kesmek, dış güçlerin yerli işbirlikçileriyle davanın önünü kesmek için planlanmış, kurgulanmış siyonist bir plandı. Bu süreçte dış güçler, 'kimi kullanabilirim?' 'istediğim gibi projeleri nasıl hayata geçirebilirim?' diye planlama içine girdiler. Bu planlamaları dikkate alarak o günden adım atmaya çalıştılar" değerlendirmesinde bulundu.

Düzenli, Erbakan'ın çok zeki bir insan olduğa dikkati çekerek, "Ben Erbakan hocayı tanıyan biri olarak ifade ediyorum. Tarihte okuyorum, Fatih Sultan Mehmet'e kadar gidebilirsiniz. Allah'ın büyük bir lütfu, çok zeki bir insandı" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Necmettin Erbakan’ın vefatının 5. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Necmettin Erbakan’ın vefatının 5. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı