« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Necmettin Erbakan adına Wushu turnuvası düzenlendi

Merhum Necmettin Erbakan'ın 30 yıl korumalığını yapan Abdurrahman Akyüz, Wushu Federasyonu Başkanı olduktan sonra da hocasını unutmadı. Akyüz, Ankara'da Çin federasyonuyla ortaklaşa "Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kupası' adıyla bir şampiyona düzenleyeceğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Wushu Federasyonu tarafından Çin federasyonuyla ortaklaşa Ankara'da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Wushu Kupası düzenlenecek.

Çin Wushu Federasyonu'nun daveti üzerine 20 Aralık Cumartesi günü Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda düzenlenecek turnuvaya Çin'den 12 sporcu katılacak.

Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, yaptığı açıklamada, sanda ve tao kategorilerinde yapılacak organizasyonun, wushunun gelişmesi ve yayılması amacıyla yapıldığını kaydetti.

TURNUVAYA TÜRKİYE VE ÇİN KATILACAK
Wushu-Kungfu şöleni adı altında yapılacak turnuvanın dünya kupasından farklı olduğunu anlatan Akyüz, "Dünya kupaları bütün ülkeler arasında yapılırken, bu kupa iki ülke arasında düzenleniyor. Kupanın adını ise Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kupası koyduk. Merhum hocamız Necmettin Erbakan'ın adına bir turnuva düzenlemek istedik" diye konuştu.

Akyüz, turnuvanın Türkiye'de yapılacak wushu organizasyonların en kapsamlısı olacağına değinerek, "Çünkü burada üst düzey sporcular mücadele edecek. Maçların kalitesi ve seyirci sayısı bakımından güzel bir turnuva olacak" dedi.

Necmettin Erbakan adına Wushu turnuvası düzenlendi

30 YIL SÜREYLE ERBAKAN'IN KORUMALIĞINI YAPTI
Abdurrahman Akyüz kamuoyunda ilk olarak, korumalığını yaptığı merhum Necmettin Erbakan'ın ayaklarını yıkadığı fotoğrafla gündeme gelmişti. 30 yıl süren korumalık görevinin sona ermesinin ardından Wushu Federasyonu Başkanı seçilen Akyüz hakkında önemli yolsuzluk iddiaları ortaya atılmıştı.

KIZININ ŞAMPİYON OLMASI İÇİN HEDİYE DAĞITTIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ!

Necmettin Erbakan adına Wushu turnuvası düzenlendi RÜŞVET VERİRKEN BİLE PAZARLIK YAPTILAR

Abdurrahman Akyüz'ün, kızı Elif'in dünya şampiyonu olması için hakemlere 7 adet Rolex saat ve 14 bin dolar para verdiği ileri sürülmüş ve bu iddialar üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından soruşturma açılmıştı.

Necmettin Erbakan adına Wushu turnuvası düzenlendi SPOR BAKANLIĞI'NDAN İKİ FLAŞ KARAR

Başkan Akyüz, kadın sporcuların müsabakalara başörtüsüyle çıkmasını yasaklayan Avrupa Wushu Federasyonu'na şiddetli itirazlarıyla da gündeme gelmişti.


İlişkili Haberler