İSTANBUL HABERLERİ

"Necip Fazıl Kitabı" Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’ndan Çıktı

IHA
20 Ekim 2015 - 10:21Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 10:22

NECİP FAZIL’IN 110'UNCU DOĞUM YILI VESİLESİYLE 2014 TARİHİNDE ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “KALIR DUDAKLARDA ŞARKIMIZ BİZİM” ADLI NECİP FAZIL SEMPOZYUMU’NDAN DERLENEN TEBLİĞLER, “NECİP FAZIL KİTABI” ADIYLA ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ KÜLTÜR YAYINLARI’NDAN ÇIKTI.

IHA

Necip Fazıl’ın 110’uncu doğum yılı vesilesiyle 2014 tarihinde Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen “Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim” adlı Necip Fazıl Sempozyumu’ndan derlenen tebliğler, “Necip Fazıl Kitabı” adıyla Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıktı.
Türk edebiyatının usta ismi ve Büyük Doğu Dergisi’nin kurucusu Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 110’uncu yılı vesilesiyle 2014 tarihinde düzenlenen “Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim” adlı sempozyumdan derlenen tebliğlerin kitap haline dönüştürülmesinin ardından sevenleriyle tekrar buluştu. Prof. Dr. İsmail Kara, Asım Öz ve Aykut Ertuğrul’un editörlüğünde, yaklaşık bir yıllık bir çalışmayla hazırlanan kitap, Necip Fazıl’ın hayatını, edebi, fikri ve siyasi yönlerini ele alıp tahlil eden metinlerden oluşuyor.
Geçtiğimiz yıl Türkiye Yazarlar Birliği’nce “Yılın En İyi Kamu Yayıncısı” ödülüne layık görülen ve yayımladığı kitaplarla özellikle yerel yönetimlerin ufkunu genişleten Zeytinburnu Belediyesi’nin yayın dünyasına armağan ettiği kitap, bugüne kadar Necip Fazıl’la ilgili yapılmış en iyi çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor. Eylül 2015’te basılan ve 605 sayfadan meydana gelen Necip Fazıl Kitabı’nda, Necip Fazıl’ın sosyal bilimlerin farklı alanlarıyla ilgi kaleme aldığı makaleleri yer alıyor. Ağırlıklı olarak Türkiye’deki temel siyasi, sosyal ve kültürel tartışma konuları çerçevesinde kaleme alınan yazılar, Necip Fazıl’ın düşüncelerine daha iyi nüfuz etmeyi mümkün kılacak nitelikte.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden "Necip Fazıl Kitabı" Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’ndan Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Necip Fazıl Kitabı" Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’ndan Çıktı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı