Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Necati'yi tutmak için her şeyi yapacağız"

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 2009-2010 sezonunu değerlendi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Kulüp binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan kırmızı beyazlı takımın başarılı teknik adamı, 49 puanlı Antalyaspor'un geçen yıldan çok daha başarılı bir sezon geçirdiğini söyledi. 5 yıl içerisinde sorunlarından arınmış, hedefini büyük tutan bir kulüp yaratmanın hesaplarını yaptıklarını belirten Mehmet Özdilek, yeni sezona iç transferde fire vermeden yollarına devam etmeyi arzuladıklarını vurguladı. Takımın başarılı ismi Necati Ateş'e, Beşiktaş ve Fenerbahçe'den transfer teklifleri geldiğini basından öğrendiğini söyleyen Mehmet Özdilek, "Bize henüz gelen bir teklif yok. Tabii ki, Antalyaspor formasını taşıyan futbolcularımıza teklif gelmesi bizleri sevindirir. Biz Necati ile ön görüşme yaptık. Başkanımız bugün-yarın İstanbul'da Necati ile tekrar görüşecek. Onu Antalyaspor'da tutmak için her türlü fedakarlığı yapacağız. Biz Necati Ateş'i alırken, onda var olan bir yeteneğin farkındaydık. O yeteneği köreltmeniz mümkün değil. Sadece tekrar sahneye çıkması gerekiyordu. Burada da kendisini yeniden buldu. Antalyaspor Necati'de, Necati Antalyaspor'da müthiş birliktelik yaşadı. Ligde 12, kupada 5 gol attı. Turkcell Spüer Lig'de bu ciddi bir rakam. Necati'nin bireysel yeteneğini konuşmaya hakkımız yok. Ülkenin en iyi oyuncularından biri. Bu ülkede herkesin konuşulduğu bir isim. Kendisine büyük takım teklifi gelirse Necati gidecektir. Bunu kendisini de, bizde ifade ettik. Onu tutmamız mümkan değil. Büyük takımlar haricinde hiçbir yere gitmesini düşünmüyorum, düşünmek bile istemiyorum. O da ailesi de burada mutlu. Antalyaspor camiası olarak Necati Ateş'in büyük takımlar haricinde hiçbir kulübe gitmemesi için tüm imkanlarımızı kullanıp, karşılıklı her türlü fedakarlığı yapacağız" dedi.

Dış transferde araştırmalarının sürdüğünü ifade eden Mehmet Özdilek, "Türkiye içi yanısıra Afrika, Avrupa, Güney Amerika'dan baktığımız oyuncular var. Tek sıkıntı, futbolcunun 2 katı menajeri para istiyor. İllaki oyuncu alacağız diye birşey yok. A planı olmazsa B planımız da hazır" dedi.

Bir gazetecinin "Transferde ihtiyaç duyduğunuz mevkiler var mı?" şeklindeki soruya Mehmet Özdilek, "Erhan, Jedinak, Tita'yı kiralık almıştık. Dolayısıyla bizimle devam etmelerini istiyoruz. Ancak kendi takımları nasıl bir tasarrufta bulunacaklar bunu merak ediyorum. Oyuncularla sıkıntı yaşamayamaz. Kulüpler bizi zora sokabilir. Sabırlıyız. İçeride bize katkı sağlayan tüm oyuncularla yola devam edeceğiz" yanıtını verdi.

Bursaspor'un başarısını kutlayan ve taraftarına övgüler yağdıran Mehmet Özdilek, Antalyaspor seyircisine ise sitem etti. 44 yıllık tarihinde seyircisine sahip olamayan ender kulüplerden bir tanesinin Antalyaspor olduğuna işaret eden ÖZdilek, "Bu Antalya şehrine yakışmıyor. Herkes iyi niyetli görünüyor, ama ortaya çıkan birşey yok. Son oynadığımız maçta bile 2 bin kişi vardı. Seyirci olmadan başarıyı yakalama şansınız yok. Bakın Bursaspor maçlarına; içeride her maçı 25 bin kişi ile oynuyorlar. Dışarıda 15 bin kişi ile oynuyorlar. Orada oynayan oyuncu tabii ki o şehre, seyircisine birşeyler vermek istiyor. Bu bütünleşme, başarıyı kaçınılmaz yapıyor. Büyük başarılar büyük paralarla gelmiyor. Bursaspor'da büyük yürek var. Artık, Anadolu takımları İstanbul'a kazanmaya gidiyorlar. Avrupa'ya da aynı zihniyetle gidiliyor. Futbolda bu anlamda büyük gelişme var" dedi.

Kulüplerin haftalık alınan sonuçlar neticesinde teknik adam değiştirdiğinin hatırlatılması üzerine Mehmet Özdilek, camiaya önemli mesajlar verdi. Başarılı teknik adam, "Biz kendi insanımıza güveneceğiz. Sabırlı olacağız. Günlük başarılardan çok, hedefi olan planı, projesı olan, hayatından, zamanından, işinden fedakarlık yapan teknik adamlarımıza sahip çıkmalıyız. '2 maç kaybettin, hadi git' zihniyetinden sıyrılmalıyız. Bizim başarılı olup, olmamamız 34 hafta sonra değerlendirilmeli. Maalesef Türkiye'de haftalık değerlendiriliyor. Eminim bu zihniyet de değişecektir" diye konuştu.

"Beşiktaşlı eski futbolcuların teknik adam olarak başarısını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise, "İç disiplin, iş ahlakı olarak değerlendiriyorum. Çalıştığımız hoca ve başkanlardan aldığımız terbiye ile bugünlere geldik" yanıtını verdi.

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda yaşanan anons skandalını da değerlendiren Mehmet Özdilek, "Taraftar, yönetim ve futbolcular iki kez gel-git yaşıyor. Ben hayatımda böyle birşey görmedim. Bazen insanlar ağızlarından çıkan kelimelere dikkat etmiyorlar. Bu da insanları bazen ciddi şekilde yaralıyor" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz