Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Necati: Yabancı oyunculara ödeme bizi üzdü

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Necati Ateş, kulübün içinde bulunduğu mali darboğaz döneminde kendilerine ödeme yapılamazken, bazı yabancı oyuncuların alacaklarının verildiğini duyduklarını, bunun da kendilerini üzdüğünü söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı oyuncu, Star TV'de katıldığı programda yaptığı açıklamada, geciken ödemeleri nedeniyle devre arasında kulüple sıkıntı yaşayan takım arkadaşları Tomas ile İliç'e para yatırıldığını duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye'de böyle bir şey var. Hep yabancı oyunculara bu konuda öncelik tanınıyor. Bizler burada kalıcıyız. Neden onlar önce alıyorlar da biz sonra alıyoruz. Aynı işi yapmıyor muyuz? Ben Tomas ve İliç'e ödeme yapılıp yapılmadığını tam bilmiyorum, ama biz almışlar diye duyduk. Kendileri söylemişler. Niye aldılar diyemeyiz, ama böyle bir ödeme yapılmasına üzüldük. Bizim de ödenir mutlaka.”

Necati, takımdaki eski oyuncuların, ekonomik sıkıntı içine düşen genç oyunculara parasal destekte bulunduklarını da dile getirdi.

'BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ'

Kulüpten yaklaşık 4 aydır para alamadıklarını anlatan Necati, yalnızca genç oyunculara bir miktar para dağıtıldığını ifade ederek, ”Devre arasında kampa katılmama gibi düşüncemiz kesinlikle olmadı. Bize verilen çeklerin daha sonra karşılıksız çıkması biraz sorun oldu sadece. Biz başkanımıza saygı duyuyoruz ve ona güveniyoruz. Bize bir baba gibi yaklaşıyor. Elbette paralar ödenecektir. İnşallah en yakın zamanda da ödemeler yapılacaktır” diye konuştu.

'BİZ TAKIM OYUNU OYNUYORUZ'

Necati, Turkcell Süper Ligi'nde şampiyonluk yolundaki en büyük rakipleri olan Fenerbahçe ile aralarındaki 4 puanlık farkı önemsemediklerini kaydetti.

Ezeli rakiplerinin çok iyi oyunculara sahip olduğuna değinen golcü futbolcu, “Oyunu her an değiştirebilecek, gol bulabilecek oyuncuları var. Biz ise bir takım oyunu oynuyoruz. Biz takım olarak bir şeyler yapmak istiyoruz, onlar bireysel olarak yapmaya çalışıyorlar ve bunu da iyi yapıyorlar. Ben Önder'i beğeniyorum. Alex'i söylemeye zaten gerek yok. Başkanları Aziz Yıldırım başarılı bir isim. Çok güzel de bir statları var. Biz şampiyonluk yarışında çok iddialıyız. 3 puanlı sistemde de aramızdaki 4 puan farkın bir önemi yok” şeklinde konuştu.

Hakemlerin Fenerbahçe lehine üst üste yaptığı hataların sorulması üzerine ise Necati, “Hakemlerin Fenerbahçe lehine çok hata yaptığını düşünmek istemiyoruz, ama bu gözüküyor. Yine aynı hakemlerle devam edeceğiz. Çok daha dikkatli olmaları gerekir, çünkü bariz hatalar yapıldı” demekle yetindi.


Bunları da Beğenebilirsiniz