« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Necati: Olimpiyat korkutuyor

G.Saray'ın milli futbolcusu Necati Ateş, Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayacakları Atatürk Olimpiyat Stadı için "Bizi hala korkutuyor. O stat, bizim bu yıl Şampiyonlar Ligi öncesi en büyük dezavantajımız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Necati, aylık spor dergisi Futbol Extra'nın eylül sayısında yer alan röportajında, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki maçları Ali Sami Yen yerine Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacaklarının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:
“Atatürk Olimpiyat Stadı bizi hala korkutuyor. Orada seyircimizin rakip takımı ne kadar baskı altına alacağı sıkıntısı var. Bunu hocamızla ve yöneticilerimizle konuştuk. Ama 'Çare yok' dediler. Atatürk Olimpiyat Stadı bizim bu yıl Şampiyonlar Ligi öncesi en büyük dezavantajımız.”
Necati, “Yani maçlara 1-0 yenik başlayacağınız gibi bir durum mu söz konusu” şeklindeki soruya, “Öyle görünüyor, ama inşallah bu dezavantajı avantaja dönüştürürüz. Hedefimiz çeyrek finalin üzerine çıkabilmek” diye yanıt verdi.

“BONSERVİSİM 12,5 MİLYON AVRO”

Necati Ateş, “Avrupa'nın çok üst düzey takımlarından teklif gelmesi durumunda, sözleşmen sürerken gidip yönetime 'Ben gidebilir miyim' der misin” şeklindeki bir soru üzerine, şöyle konuştu:
“Tabii böyle bir kulübe gitmek isterim. Bunun için de yönetimden izin de isterim. Biliyorum ki onlar da bu kolaylığı bana sağlayacaktır, ama gideceksem Galatasaray'dan daha büyük bir kulübe gitmeliyim. Sözleşmemde 12.5 milyon Avro bonservis bedelim var. Türkiye içinden veya dışından bir kulüp beni sözleşmem sürerken almak istiyorsa Galatasaray'a 12.5 milyon Avro ödemek zorunda.”

"TÜRK HAKEMİ İYİ SEVİYEDE"

Milli futbolcu, son dönemde sıkça eleştirilen Türk hakemleriyle ilgili ”Türk hakeminin Avrupa arenasında olmamasının nedeni nedir sence, lobi eksikliği mi” şeklindeki bir soru üzerine, şöyle konuştu: “Hayır, bence bunun sebebi hakemlerin bu kadar çok konuşulmasıdır. FIFA'nın, UEFA'nın gözü kör mü, kulağı sağır mı? Burada hakemler hakkında ne söyleniyor ve yazılıyorsa adamlar bunu biliyor. Türk hakemi iyi seviyede.”

Necati Ateş ayrıca, Türkiye'nin 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine mutlaka gitmesi gerektiğini, aksi durumda Türk futbolunun büyük yara alacağını ifade etti. “(Futbola Galatasaray'da nokta koyacağım, Türkiye'de sadece Galatasaray forması giyerim) gibi bir saplantın var mı” şeklindeki bir soruyu ise Necati, şöyle yanıtladı: “Öyle bir saplantım asla yok. Yöneticiler beni Galatasaray Kulübü içerisinde görmek istediği sürece ben hep burada olacağım. Ama Galatasaray Kulübü derse ki, 'Artık seni düşünmüyoruz' diye, ben de teşekkür eder ve bu kulüpten giderim, ama kontratım bittiğinde ilk tercihim Galatasaray olur.”

Bunları da Beğenebilirsiniz