« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Necati, Eskişehirspor'u ateşledi"

Eskişehirspor Kulübü İdari Asbaşkanı Ekrem Birsen, Eskişehirspor'un Gençlerbirliği karşısında oynadığı güzel futbolla bu sezon ikinci galibiyetini aldığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Birsen, yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un önemli bir haftayı Gençlerbirliği galibiyetiyle geride bıraktığını kaydetti.

Eskişehirspor'un önemli zaman diliminden geçtiğini ifade eden Birsen, şöyle konuştu: “5 Eylül'de Ediz'i kaybetmemiz Eskişehirspor'u derinden etkiledi. Ediz'in hayatını kaybetmesinin ve teröre kurban verdiğimiz şehitlerimizin ardından aldığımız Gençlerbirliği galibiyeti acımızı bir nebze olsun hafifletti. Dün, matem havasından bir maç yaptık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Türk ulusuna başsağlığı diliyoruz. Dün aldığımız 4-0'lık galibiyet Eskişehirspor'a çok yakıştı. Karşılaşmanın ilk 70 dakikasında sahada iyi bir futbol sergileyen Eskişehirspor, vardı. Eskişehirspor güzel bir futbolla bu sezon ikinci galibiyetini aldı.”

Birsen, takımının Galatasaray'dan transfer ettiği Necati Ateş'in de iyi bir futbolcu olduğunu anlatarak, “Necati, Eskişehirspor'u ateşledi. Futbolcumuz, kalitesini sahaya yansıttı. Necati, Türk futboluna ve Milli takıma katkı sağlayacağını bir kez daha gösterdi” dedi.

Birsen, Eskişehirspor Kulübü'nün 1985 yılında kalp krizi sonucu kaybettiği kalecisi Sinan Alaağaç'ın adını stattaki Misafir Tribünü'ne, 5 Eylül'de geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Ediz Bahtiyaroğlu'nun adını da Açık Tribün'e verdiğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz