« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Necati Ateş: F.Bahçe'ye giderim

Kalli geldi, "İstemiyorum" dedi, kiralık gönderildi... Skibbe geldi, "Gerek yok" dedi, yine kiralık verildi. Rijkaard geldi, bu kez ümitlendi, ama bonservisiyle Antalyaspor'a gönderildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray'a şampiyonluk yaşatırken, bir anda istenmeyen adam haline gelen ve biletinin 2 sezon önce yönetim tarafından kesildiği iddia edilen Necati Ateş sonunda konuştu. Golcü oyuncu oldukça kırgın ve Sarı-Kırmızılı kulüpteki vefasızlıktan yakınıyor...

"Galatasaraylı Necati"

"Adanaspor'da oynarken bir sezon önceden Galatasaray'a söz vermiş ve imza atmıştım. Sözümü tutup, Galatasaray'da oynadım. Araya Fenerbahçe ve Beşiktaş girmesine rağmen, ben o zaman Galatasaray'da kalmayı tercih ettim. Galatasaray'da forma giydiğim 3 sezon boyunca 50'nin üstünde gol attım. Bir Türkiye Kupası ve bir de çok anlamlı Süper Lig Şampiyonluğu kazandım. Bunların hiçbirini unutamam. Belki bundan sonraki hayatımda da ‘Galatasaraylı Necati' olarak anılacağım."

"Fenerbahçe'de oynarım"

"Hizmet yaptım ve karşılığını da maddi anlamda aldım. Ama Galatasaray'da maalesef bir vefasızlık var. Ayrılırken şunu anladım; çok klasik olacak, ama ‘Vefa' İstanbul'da bir semtin adıymış! Bunu anladım ve inandım. Ayrılırken sadece bana değil, benim gibi birçok Galatasaray'a mâl olmuş futbolcuya da vefasızlık yapıldı. Bu zaten ortada. Ama ben bunları konuşmak istemiyorum. 29 yaşındayım ve futbolumun altın çağını yaşıyorum. Önüme bakıp, tekrar çok büyük bir takımda oynamak ve gollerimi sıralamak istiyorum. Teklif gelirse, Fenerbahçe'de de oynarım. Ben futbolcuların artık profesyonel olduğuna, ekmekleri neredeyse orada olmalarının gerekliliğine inanıyorum ve bu yüzden teklif geldiği takdirde Fenerbahçe'de oynamaya sıcak bakıyorum."

"En büyük Hakan Şükür"

"Benim gördüğüm kadarıyla Türk futbolunda gelmiş geçmiş en büyük golcü Hakan Şükür'dür. Hatta en büyük futbolcu da o diyebilirim. Şu anda onun tahtını elinden alacak bir oyuncu yok ve bundan sonra da olacağına inanmıyorum. Ben de Galatasaray'da oynarken, Fenerbahçe'yi Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yenememiştik. Adamlar orada seni yeniyor. Ha iyi oynamışsın yenmişler, ha kötü oynamışsın yenmişler. Ortada çok ciddi bir konu var. Ben de bunun sebebini düşündüm ve gerçekten bulamadım. Rakibe saygı duymak lazım."

"Hakemler hata yapmasa"

Antalyaspor olarak çok iyi bir kadroya sahibiz. Zaman zaman yaşadığımız hakem hataları olmasaydı ilk 5'te olabilirdik. Taraf tuttular demiyorum, sadece hakem hatalarından dolayı maalesef ilk 5'te değiliz. Sportif anlamda yurt dışı maceram çok başarılı geçmedi. Ancak büyük bir tecrübe oldu. Kendimi yetiştirme anlamında büyük faydasını gördüm."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz