« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neale Hamilton'a sahip çıktı

McLaren İdari Direktörü Jonathan Neale, Lewis Hamilton'un şu anda sıkıntılar yaşamasına rağmen takımın kendisini anladığını, takım içinde kendisine olan destekten şüphe etmemesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hamilton, Temmuz ayındaki Almanya GP'den bu yana hiç podyuma çıkamadı ve pist üzerinde bazı olaylara karıştı. Ama takım arkadaşı Jenson Button, şampiyonada ikinci sıraya yükseldi ve Japonya'da farkı açtı.

trf1.net'in derlediği habere göre Neale, McLaren olarak Hamilton üzerinde baskı oluşturmak yerine ona destek olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Neale: "Lewis'i en çok eleştiren kendisidir. Kesinlikle kazanmak istiyor. Takım arkadaşı onu yendiğinde veya başka biri yarışı ya da şampiyonluğu kazandığında mutlu olmuyor. Şampiyonluğun Red Bull'a kaydığını gördü. Kendine karşı sert ve büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Zaten böyle hissetmeseydi biz hayal kırıklığına uğrardık. Lewis olağanüstü bir pilot. 16 defa yarış kazandı. Pistte sürekli olarak heyecan veriyor; her zaman hareketin içinde. Bu yüzden onu çok seviyoruz. Onun %100 arkasında olduğumuzu anlamasını ve hissetmesini istiyoruz. Bu takım kesinlikle onun arkasında. Buradaki herkes Lewis Hamilton ile ilgili her şeye bayılıyor. Onunla ilgilenmek istiyoruz. Onun için zor bir sene oluyor. Bu sene işini yapabileceği aracı ona veremedik ama onunla muhteşemmiş gibi işler çıkardı"

Neale, Hamilton'un sadece yakın zamanda aldığı sonuçları ve basının eleştirilerini dikkate almanın hata olduğunu ifade etti.

Neale: "İngiliz rugby takımının gazeteleri okuduğunda hissedeceği gibi profesyonel sporun çok acımasız bir iş olduğunu unutmamalısınız. Gazetecilerden birisi, kazananların yüceltildiğini, kaybedenlerin ise kötülendiğini bir spor olduğunu yazmıştı. Etrafımız bakım 'Lewis nerede?' diyebiliriz. Ama gerçek şu ki (Hamilton) çok hızlı bir pilot. Gerçekten çok iyi bir adam. Kalbini ve her şeyini (bu spora) veriyor."

Hamilton geçen hafta sonu Japonya'da 5. olurken takım arkadaşı Button podyumun zirvesindeydi.

Neale: "Hamilton arka lastiklerinden performans alamazken Button alabildi ki bunun nedenine takım içinde kendimizde aramalıyız. Yarışı benim yaptığım gibi takip etseniz, geçiş fırsatı bulduğunda bir takım insanları geçişine baksanız; sanırım aracı geri getirerek iyi bir iş çıkardı. Ama 10. turdan önce pit çağırılınca 3 pitstop stratejisinde zaten geri düşmüş olacaktı. Sorunun lastik patlaması mı, lastik basıncı mı yoksa lastik sıcaklığı mı olduğunu bakarken sanırım ilk stintte verilerde biraz yanlış değerlendirme yaptık ve onun ikinci stintinde taviz vermesine neden olduk"


Bunları da Beğenebilirsiniz