Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ne zaman?: Esat Yılmaer

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Olmuyor... Olmuyor... Bir türlü olmuyor. Yıllardır Final Four'un kapısına dek geliyoruz ama o eşiği bir türlü geçemiyoruz. İşte yine boynumuz bükük. İşte yine kendimizi teselli etmenin çarelerini arıyoruz. Ama o kadar kolay değil. Tam 4. kez suratımıza kapanan kapının önünde şaşkın gözlerle sağa sola bakıyoruz ve ‘‘Ne zaman bu kapıdan geçeceğiz’’ diye kendi kendimize soruyoruz.

Oysa maç öncesinde ne kadar umutluyduk. Kaunas'ta hakemler elimizden galibiyeti almışlardı. Onun getirdiği hırsla Zalgiris'i bu kez yeneceğimizi düşünüyorduk. Kolay değildi elbette. Rakibe avantaj kaptırmanın baskısı elbette bizi olumsuz etkileyecekti. Aydın Örs de korkuyordu bundan. Nitekim korktuğumuz başımıza geldi. Oyuna çok iyi başlamamıza karşın, rakibin direncini bir türlü kıramadık. Hele işlerin istediğimiz gibi gitmediği anlarda bir türlü sakin olmayı beceremedik. En önemli avantajımız olan oyun disiplinimizi yitirdik ve giderek tükenip, bu maçı bizden çok daha rahat bir havada oynayan rakibe teslim oluverdik.

<ı>BACAK KADAR

Böylesine önemli maçları kazanabilmenin ilk ve tek şartı sakin kalıp, kendi oyununu rakibe kabul ettirmektir. Ama yapamadık. Hele ikinci yarıda savunmayı hiç beceremedik. Edney denen bacak kadar bir adam, tüm hayallerimizi yıktı. 20 sayı attı, 10 asist yaptı. Uzunlarımızın üzerinden öyle sayılar buldu ki helal olsun. Tabii sadece Edney değildi bizi yıkan... Rakibin en büyük silahı olan hızlı hücumunu kesemedik. Uzunların, çemberimiz altındaki etkinliğine engel olamadık. Ve önemlisi; maçın kırılma anında direnç gösterip, disiplinli kalamadık. Kritik anlarda son derece düşük yüzde ile şut attığımızı da söyleyelim. Tüm bunlar bir araya gelince boynumuzun bükük kalması elbette ki kaçınılmazdı.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler