Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ne verirsen yiyor

Fenerbahçe Kulübü’nün aşçısı Selahattin Usta, Roberto Carlos’u anlattı...

Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
"Oldukça alçak gönüllü bir insan. Geldiği günden bu yana bize ’şunu istiyorum, bunu istiyorum’ diye bir talepte bulunmadı. Hem Avusturyalı aşçının, hem de benim hazırladığım yemekleri büyük bir iştahla yiyor."

FUTBOL dünyasının önemli yıldızlarının çoğu yetenekleri kadar kaprisleriyle de ön plandadır. Bazıları maç seçer, uzak deplasmanlara gitmek istemez; bir kısmı yanında aşçısını, kuaförünü de götürür. Bu hareketleri, yöneticiler ve teknik heyet tarafından, takıma olan katkısının azalmaması için çoğu zaman görmezlikten gelinir. Fenerbahçe’ye transferi dünyanın gündemine oturan Roberto Carlos için bu söylenenlerin hiçbiri geçerli değildir. O, futbolculuğunun yanı sıra, mütevazı tavırlarıyla dikkat çekiyor.

34 yaşındaki sambacının yemek seçimi konusundaki mütevazı tutumu, kulübün aşçısını bile şaşırttı.

Zorluk çıkarmıyor

Dünyanın sayılı yıldızları arasında gösterilen Roberto Carlos, aşçı ne pişirirse onu yiyor. Bundan önceki sezonlarda sarı lacivertli takıma transfer olan ünlü futbolcuların aksine mütevazı yapısıyla dikkat çeken Roberto Carlos’un kısa sürede uyum sağlaması, takım arkadaşlarının yanı sıra, teknik heyet ve yönetimi de mutlu ediyor.

Son yıllarda bütün kamplara ve deplasmanlara götürülen Fenerbahçe Kulübü’nün aşçısı Selahattin Usta, Roberto Carlos’un yemek seçimi konusundaki düşüncelerini büyük bir memnuniyetle dile getirdi. Ve şunları söyledi:

"Roberto Carlos oldukça alçak gönüllü bir insan. Geldiği günden bu yana bize ’şunu istiyorum, bunu istiyorum’ diye bir talepte bulunup, zorluk çıkarmadı.

Hem Avusturyalı aşçının, hem de benim hazırladığım yemekleri büyük bir iştahla yiyor."

Ortega bıktırmıştı

Aşçının bu sözleri, yıllar önce büyük problemler yaşayarak Fenerbahçe’den ayrılan Ariel Ortega’yı akıllara getirdi. Kaprisleriyle ünlü Arjantinli yıldız, özel aşçısını bile beraberinde İstanbul’a getirmişti. Sürekli problem yaratan Ortega’nın istekleri yöneticileri ve teknik heyeti çileden çıkarmıştı. Müthiş yeteneğine rağmen kaprisli kişiliğiyle iz bırakan Ariel Ortega’dan sonra Türkiye’ye gelen Roberto Carlos attığı her adımla örnek bir kişilik olarak ön plana çıkıyor.

Gençlere örnek oluyor

Öte yandan Roberto Carlos’a sarı lacivertli taraftarların yanı sıra, takımdaki genç oyuncuların da hayranlığı dikkatlerden kaçmıyor. Brezilyalı yıldızla birlikte otobüse binen, birlikte idmana çıkan genç Alper, Umut, Hüsnü gibi isimler Roberto Carlos’la fırsat buldukça fotoğraf çektiriyor ve cep telefonlarına yükledikleri bu fotoğrafları multimedya kanalıyla Türkiye’deki ailelerine gönderiyorlar.

G.Saray formasını  İMZALAMADI

ADMIRA
Wacker maçını yedek kulübesinde izleyen Roberto Carlos, elindeki Galatasaray formasını imzalatmak için gelen bir gurbetçinin isteğini kabul etmeyerek geri çevirdi. Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye geçişiyle tepki toplayan Tümer Metin ise, Beşiktaşlı taraftarın uzattığı siyah beyazlı formayı imzaladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler