Ege Haberleri

  Ne varsa kadında var

  Hürriyet Haber
  28.12.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  Tire Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kadın Danışma Merkezi’nin ortak projesi ‘Sokaktan Kavanoza’ kapsamında belediyenin önceden diktiği turunç ağaçları-nın meyvelerinden reçel yapıldı. Kavanozlara doldurulan reçeller, dar gelirli ailelerle vatandaşlara dağıtılacak.

  TİRE Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kadın Danışma Merkezi, ‘Sokaktan Kavanoza’ adlı projeyle belediyenin diktiği turuç ağaçlarının meyvelerini değerlendirmek için harekete geçti. Kadın Meclisi Başkanı Berrin Büyükdereli, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sezer Konursay, Belediye Kadın Danışma Merkezi yöneticileri Çimen Iraz Gümüş ve İpek Kendirci ile konsey üyeleri Semra Aydın, Rana Erberk ve Zuhal Şahin’in öncülüğünde harekete geçildi.

  DAĞITIM YAKINDA
  Kent Konseyi Genel Sekreteri Fikret Bük, Kent Konseyi Müdürü Mustafa Akkaş ve belediye personeli Berker Yılmaz da Tireli kadınlara destek verdi. Belediyeinin traktörüyle işe koyulan kadınlar, sokakları gezip ağaçlardaki turunçları topladı, merkezdeki mutfakta reçel yapıldı. Kavanozlara doldurulan reçellerin başta dar gelirli aileler olmak üzere halka ücretsiz dağıtılacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı