Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ne olur bizi bu adamdan koruyun

  Fatih KARAÇALI/ADANA (DHA)
  24 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 23 Ekim 2005 - 23:21

  Adana’da 24 yaşındaki Aker M., sürekli dayak attığı eşi 19 yaşındaki M.M’nin boşanma davası açması üzerine 5 gün önce tartıştığı kayınpederi 57 yaşındaki Hasan Davut İnancı’yı öldürdü. Aker M, iki yıl önce, eşi M’yi kaçırıp tecavüz etmiş, mahkemede evleneceğini söyleyince ceza almamıştı.

  İNANCI Ailesi’nin 3 çocuğundan biri olan M. 2 yıl önce Aker M, tarafından kaçırılıp tecavüze uğradı. Mahkeme, Merve M. ile evlenmeyi kabul eden Aker M’ye ceza vermeyip dava dosyasını tecil etti.

  Bu beraberliklerinden ‘Rüzgar’ adını verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelen Merve M kocasının kendisini sürekli dövmesi üzerine babasının evine sığındı.

  TEHDİT, DAYAK, YARALAMA

  Eşi M’den eve dönmesini isteyen Aker M, eşini ve ailesini tehdit etmeye başladı. Aker M. aynı ay konuşmak için gittiği evde çıkan tartışmada eşini ve kayınvalidesini bıçakla yaraladı, kayınpederini de dövdü. Aker M. eşi Merve M’nin boşanma davası açtığını öğrenince de 8 Haziran’da kayınbiraderi Serdar İnancı’yı silahla yaraladı. Eşinin ve ailesinin kararlı tumunu sürdürmesi üzerine sinirlenen Aker M, geçen salı günü kayınpederi Davut İnancı’yı teravih namazı sonrası vurarak öldürdü.

  ÖLÜM LİSTESİ YAPMIŞ

  Cinayet sonrası eşini sürekli telefonla arayan Aker M, ölüm listesine tüm aile fertlerini ve onun sevdiği insanları aldığını, bu acıları tattırdıktan sonra da en son kendisini öldüreceği tehdidini savurdu. Cumhuriyet Savcılığı’na başvurup polisin kendilerini korumalarını isteyen M.M. şunları söyledi: Ayrılmak isteyince annemi ve beni bıçakladı, babamı dövdü. Boşanma davası açınca ağabeyimi işyerinde tabancayla yaraladı. Boşanmamam için telefonla tehdit yağdırdı. Davamdan vazgeçmeyince babamı öldürdü. Şimdi de ‘Bütün ailenin acısını yaşayacaksın. Bütün sevdiklerini gözlerinin önünde öldüreceğim. Sen tek tek onların ölümünü göreceksin, en son da seni öldüreceğim’ diye tehdit ediyor. Ne olur bizi koruyun bu adamdan, kurtarın.’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı