« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ne olur beni geri alın

Sezon başında Beşiktaş’la yollarını ayıran Ronaldo Guiaro, menajeri Bernardo ile yönetime haber gönderdi. Sambacı, yıllık 500 bin Euro karşılığında oynayabileceğini söyledi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
RONALDO Guiaro, Beşiktaş’a geri dönmek için can atıyor. Ülkesi Brezilya’da menajeri Bernardo aracılığı ile siyah beyazlı yöneticilere haber gönderen tecrübeli defans oyuncusu, ‘Ne olur beni geri alın’ dedi. Siyah beyazlı takımın 100. yılında kazandığı şampiyonlukta büyük payı olan sambacı, sezon başında Teknik Direktör Rıza Çalımbay tarafından sistemine uymadığı gerekçesiyle gönderilmişti.

Daum getirmişti

Siyah beyazlı takıma Christoph Daum tarafından getirilen ve 4 sezon forma giyen Ronaldo, ‘Takımdaki arkadaşlık mükemmeldi. Beşiktaş’ı unutamıyorum. Türkiye’yi ve özellikle de İstanbul’u çok özledim. Siyah beyazlı yönetimden haber bekliyorum’ dedi. Brezilyalı futbolcunun yıllık 500 bin Euro karşılığında Beşiktaş’a geri dönebileceğini söylediği belirtildi.

Dost oluruz

Beşiktaşlı yöneticiler, devre arasında kadroya takviye yapacaklarını, Ronaldo ile ilgili kararı teknik heyete bıraktıklarını belirtirken, ‘Ronaldo bir defans oyuncusu için tekniği yüksek ve fiziksel özellikleri üst seviyede olan bir futbolcu. Ancak biz onu gönderdik. Hem yönetim, hem de teknik heyet olarak bu oyuncu ile ancak dost oluruz. Devre arasına kadar takımın performansına göre transfer politikamız belli olacak.’ dedi.

Tümer 31 yaşında

Milli Takım'da attığı gollerle yıldızını parlatan Beşiktaşlı Tümer Metin 31 yaşına girdi. Tümer, doğum gününü dünkü antrenman bitiminde, arkadaşlarıyla birlikte pasta keserek kutladı.

Milne iddiası

BEŞİKTAŞ'ta, Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın alternatifi olarak, İngiliz hoca Gordon Milne'in düşünüldüğü iddia edildi. Siyah beyazlı takımı 6.5 sene çalıştıran ve 3 kez lig şampiyonluğuna ulaştıran tecrübeli teknik adam, Türkiye'den davet aldığını ve Beşiktaş'a dönmesi için araya aracıların girdiğini ifade etti. Eski kulübüne gelmekten mutluluk duyacağını söyleyen Milne, "Şu anda resmi bir şey yok. Dolaylı yollardan teklif var" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz